| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete. Ce apreciati la un baiat adica ce calitati sa aiba?

30 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Îți spun eu ce apreciază fetele la un băiat. Să dea impresia de băiat-dur-golan-șmecheraș, dar să le iubească doar pe ele, să le facă surprize multe, cadouri multe, să aibă bani, să arate bine, să fie popular, să aibă mașină, să facă dragoste bine.

Ce spun ele că apreciază la un băiat: romantismul, caracterul, sinceritatea și alte vrăjeli care nu au legătură cu partea materială.

De fapt, pentru fete (și pentru femeile a căror inteligență e egală cu cea a unei găini - atenție, sunt multe de genul ăsta!), un băiat/bărbat e ca un accesoriu vestimentar sau ca un telefon: important e să fie strălucitor, să atragă invidia altora. Nu contează ce știe să facă, ci doar să strălucească.

Pe scurt: dacă n-ai bani sau dacă nu ești popular, no girls for you.

| Syndre a răspuns (pentru Pacala):

Ce bine spui!laughing Dar vreau să cred că asta e doar până la 15-16 ani, când ideea e să le facă invidioase pe altele cu băiatul nu să aibă o relație serioasă cu el.

| Pacala a răspuns (pentru Syndre):

Din nefericire... e valabil și la femei de 35 de ani. Trust me. Nu e vorba de vârsta afișată de cartea de identitate a femeii, ci de vârsta mentală. Majoritatea femeilor rămân, se pare, blocate la vârsta mentală de 14 ani, când tot ce strălucește e mișto și când „pentru mine e bun dacă îl vor altele".

| Giz?z a răspuns (pentru Pacala):

Mulţi rămân blocaţi la 15 ani. Nu doar fetele.

| Pacala a răspuns (pentru Giz?z):

Vorbele tale sunt un mare adevăr, Gizăz. Glorie mielului și slavă Ție!

| Giz?z a răspuns:

Orice ţi-ar spune vreuna mai jos, fă exact invers şi-ţi va fi bine pe planul ăsta.

| Johnny69 a răspuns (pentru Giz?z):

Vreau sa vad parerea fetelor

| Giz?z a răspuns (pentru Johnny69):

Poţi vedea cât vrei. Majoritatea femeilor, mai ales alea până într-o anumită vârstă, o să-ţi dea nişte caracteristici de Făt Frumos de te doare capul. Plus câteva lucruri "nobile", de care citesc ele în romane siropoase şi au impresia că asta caută. Dar de fapt vor invers. Că aşa-s ele construite. Zic ceva când fac pe dos. Plus că o mare parte dintre ele sunt exact cum zice cristidinbucuresti.

| Johnny69 a răspuns (pentru Giz?z):

Stiu ca altele cauta "feti-frumosi" sau barbati cu bani dar pe mine ma intereseaza alte chestii, nu toate cauta bani

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fetele apreciază o singură calitate la băieti, banii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa aibe maniere, sa nu asculte manele, sa fie destept, sa aiba aceeasi religie ca si mine, sa fie sincer, sa fie serios, sa isi asume responsabilitatile si sa nu fumeze sau sa bea.

| Pacala a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ce, domnișoară, dacă tu ești ortodoxă și el e catolic îți pute?

| anonim_4396 explică (pentru Pacala):

straight face Daca eu asa am zis, asa vreau. Dar bine, zicem si cazul tau. ( Nu, nu pute fiindca nu o sa stau cu un nespalat)
Il pun sa-si schimbe religia si gata am rezolvat.

| anonim_4396 explică (pentru Pacala):

Plus ca, de unde pana unde ai dedus tu ca eu sunt ortodoxa?

| Teardrop a răspuns:

Văd c-au răspuns prea mulţi bărbaţi pe aici. Problema e că ei au în minte o chestie cu banii. Că femeile apreciază doar banii.

Guys...să vă spun eu ceva. O femeie care se respectă n-o să accepte niciodată să trăiască pe banii soţului. Dacă mamele voastre au trăit pe banii taţilor voştrii toate viaţa, nu e vina nimănui. Da' mă îndoiesc că aşa a fost. Stereotipurile astea sunt problema.

Atunci când auzi un tip că spun "Femeile iubesc doar banii", fie că-i sărac, fie că-i bogat, aşa ţi se taie interesu' ca maioneza făcută prost.

Ok deci. Femeia nu are un manual de utilizare. Eu nu pot să ştiu ce vrea tipa din vecini de la un bărbat, sau colega de serivic/şcoală. Fiecare aşteaptă altceva. Unele vor un fizic de invidiat, altele inteligenţă, altele un caracter frumos, altele vor un bărbat amuzant, altele un artist.

Există câteva chestii pe care orice fată le apreciază la un băiat.
Buna creştere, în primul rând. Adică, dacă se întâmplă să vrei să ieşi în acelaşi timp cu o fată pe uşă, ar fi frumos să n-o-npingi, şi eventual să-i şi trânteşti uşa în faţă. Nu trebuie' să i-o ţii sau ceva de genu (deşi, să ştii că fetele apreciază asta extrem de tare), da nici să te bagi ca un taur în faţa ei.

E important să nu fii mimoză, şi să nu fii fals sau să fie numai gura da tine. Astea îs un turn-off automat pentru orice fată.

| 1DeadMemories a răspuns:

Inteligenta,simtul umorului, educatia sunt 3 din cele mai importante calitati pe care eu le apreciez. Daca pe langa astea se adauga si senzualitate, sarm, frumusete, eleganta te poti considera o femeie norocoasa.
Banii sunt interesanti doar pentru o femeie lipsita de inteligenta si educatie, care nu stie sa i faca singura si sta la mana unui urangutan cu 3 lanturi de haoleo atarnate de gat.Nu am decat dispret fata de asa femei.

| Syndre a răspuns:

Ți-ai răspuns singur la întrebare, fiecare caută chestii diferite. Primele chestii care le observă în general femeile la bărbații sunt aspectul fizic, starea financiară și statatul social și cum se poartă în societate. În ce ordine, diferă de la persoană la persoană.

| jrockfreak a răspuns:

Eu personal caut băieți care știu ce înseamnă respectul în toate formele: față de el, față de toate femeile în general (inclusiv față de mine), față de familie, moravuri etc. Ar fi super dacă ar avea umor. Sau e bună și varianta cu tip dur la suprafață, dar numai în anumite momente să își arate partea romantică. Mă rog, tipuri găsești o sută, mai bine fii tu însuți, dar să nu fi prea creepy sau insistent și uită-te bine dacă merită fata energia ta, altfel vei ajunge și tu un acrit. În general, fii cool, sigur pe tine și să ai cei șapte ani de-acasă (asta include maniere, respect, onestitate și toate cele). O chestie ce nu aș accepta la un potențial iubit este să se uite la filme porno pentru că asta înseamnă că nu se respectă pe el și nu respectă femeile, deci nici pe mine, dar asta depinde de fată, e doar opinia mea.

Răspuns utilizator avertizat
| miuuuuxd a răspuns:

Nu chiar toate fetele cauta baietii cu portofelul plin. Dupa mine conteaza cel mai mult sa fie inteligent, amuzant si cu un caracter de admirat, sa ma respecte si sa ne asemanam in cat multe puncte de vedere!

| iepurascufundita a răspuns:

Eu apreciez foarte mult la un baiat caracterul

| Criminal2 a răspuns:

Prefer un baiat inalt,destept sa stie sa vorbeasca cu o fata, sa fie romantic, dezvoltat fizic, atractiv, putin golan, cu simtul umorului si bineinteles ca:dotat.