| iFeelinfiniteLove a întrebat:

...intrebare stearsa

Răspuns Câştigător
| BabyDollRalukks a răspuns:

Heii! Nu stiu nici eu ce sa cred din toata povestea asta. Poate lui chiar ii place de tine,poate nu stia cum sa te 'agate',nici eu nu-mi expilc.Daca totusi spui ca el e genul de baiat 'mistocar' sau 'smecheros',ai toate sansele sa fii victima unei farse de prost-gust din partea lui,si cine stie,si a vreunui complice,poate chiar celalalt baiat care se afla cu voi in microbuz. Daca tu continui sa mai tii la el si iti doresti sa iti fie macar amic,poti sa il iei frumusel de manecuta cand se mai iveste o astfel de ocazie(cand sa va intalniti in microbuz) si sa discuti serios pe tema asta. Spune-i ca il placi,marturiseste-i ce te-a deranjat in legatura cu comportamentul lui,spune-i tot ce ai pe suflet in legatura cu el. Daca insa aceasta 'faza' ti-a schimbat sentimentele fata de el,sfatul meu este acelasi; Marturiseste-i ca te-a deranjat. Spune-i sa se maturizeze si sa lase rasul pe seama celor mai inceti la minte decat el cand vine vorba de lucruri serioase. Spune-i ca are numai de pierdut cu atitudinea asta batjocoritoare si necredibila,dar adu-ti aminte sa-i vorbesti pe un ton prietenos,dar nu foarte bland,ca sa nu cumva sa si-o ia prea mult in cap si sa pretinda ca tu esti vulnerabila in fata lui, sau ca nu indraznesti sa 'i-o intorci' dupa ce iti da replica. Cu astfel de baieti sa stii ca nu prea faci treaba. Pariez ca nici tie nu iti plac mistourile lor.winking Ar trebui sa fii prudenta, imprevizibila cu el.Niciodata nu te poti astepta la ceva bun sau serios din partea lui. Poate sa iti dea 'lovitura de gratie' oricand cand nu te astepti mai putin. Asadar, succes! happy:X

4 răspunsuri:
| KaMy a răspuns:

Dăăăăăă.Logic, si-a batut joc de tine tot timpulwinking

| Sallatiny a răspuns:

Prin comportamentul asta da dovada de lispa de maturitate. Da, ai dreptate, el facea misto. Incearca si tu sa il iei peste picior cand ai ocazia, sa vada cum e. Nu pune suflet la chestiile astea pentru ca iti faci rau singura.

| mistikk a răspuns:

Meriti mai mult decat un needucatwinking respecta`te pe tine nu e de tine stiu viata asta nu e deloc corecta mereu ne indragostim exact de cine nu trebuie urasc cand se intampla asta pentru ca este asa de nedrept...

| Calinuz a răspuns:

Cam da ai dreptate

Întrebări similare