| anonim_4396 a întrebat:

Își poate da seama cu precizie un bărbat dacă o femeie simte plăcere în timpul actului sexual, chiar dacă ea s-ar preface că nu?
Dacă da, cum își poate da el seama de asta?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Motivul ar mai putea fi si altul, ca vrea sa isi bata joc de barbatul ala, sa-l faca sa creada ca nu e bun de nimic (de parca saracu daca nu o are destul de mare sau asa, ar fi de vina), sau sa-l faca sa creada ca nu e el potrivit pentru ea chiar daca el cu altele a facut f ok tot.
Asa ca nu se mai ajunge la discutii.

Iar in cazul cu violenta si tratatul dur, nu poate zice ca-i place, pentru ca tocmai asta o excita ca ala nu stie, si o trateaza pe bune nasol.
Si iar nu mai ajungi la discutii.
Ca ii strici ei jocul!

Asa cum unele femei zic ca au fantezia sa fie violate, nu poate spune asta, ca ala nu ar mai fi viol! Ele vor viol adica cu violenta, chestii, ea sa tipe, etc, dar de fapt e uda toata.
E o fantezie.
Nu poti discuta mereu sa stii, ca a discuta inseamna end of farmecul fanteziei uneori.

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar, adica nu cu "precizie".

Dar daca el chiar vrea sa vada cum se simte, poate sa schimbe pozitia astfel incat ar stii ca nu ofera placere asa, iar daca partenera continua sa "mimeze" placerea... isi da seama. Insa de ce ar face cineva asta? Foarte frumos se poate discuta si sa se ajunga la un punct comun, ar fi in favoarea amandurora.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu ai inteles bine intrebarea, nu a intrebat cum ne dam seama daca mimeaza faptul ca are orgasm desi n-are, ci invers, cum iti dai seama ca are desi pretinde ca n-are!

Dau eu un exemplu, sa zicem ca uneia ii place sa fie mai agresata asa zic asa si ii place, ala se poarta asa, nu stie ca ei ii place, ea se face ca nu ii place, ca o doare, ca aia, dar ea de fapt are placere si ii place.
Cum te prinzi ca de fapt ei ii place?
O parere ar fi ca in cazul asta te prinzi dupa faptul ca, cam sta, nu se impotriveste vehement.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Pai i-am zis ca nu se prea poate (decat prin discutie ulterioara), daca ei nu se inteleg prea bine astfel incat sa zica asta, dupa am dat un exemplu de cum ar putea el sa vada daca ea se preface si apoi am venit cu o oarecare "solutie" daca chiar ar avea o astfel de problema si ea incearca sa faca cumva sa nu se ajunga la asta big grin

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mda, adica si invers sa fie la fel adica sa o prinzi ca are orgasm desi zice ca n-are. Insa omul cand se agita oricum are temp mai mare, transpira, se uda cumva, e f greu sa te prinzi si daca simuleaza ca are orgasm, si daca simuleaza ca n-are, ca se zbate cum ca nuuu ii place cand ala o trateaza dur, dar de fapt femeia cutare e in culmea fericirii.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Da sa stii laughing

Si referitor la discutat... adica este un motiv pentru care face asta, fie ca vrea sa creada ca ii place, fie ca nu vrea sa para altfel sau mai stiu eu ce, dar la un moment dat... ar fi normal sa discute cele doua persoane despre asta.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Motivul ar mai putea fi si altul, ca vrea sa isi bata joc de barbatul ala, sa-l faca sa creada ca nu e bun de nimic (de parca saracu daca nu o are destul de mare sau asa, ar fi de vina), sau sa-l faca sa creada ca nu e el potrivit pentru ea chiar daca el cu altele a facut f ok tot.
Asa ca nu se mai ajunge la discutii.

Iar in cazul cu violenta si tratatul dur, nu poate zice ca-i place, pentru ca tocmai asta o excita ca ala nu stie, si o trateaza pe bune nasol.
Si iar nu mai ajungi la discutii.
Ca ii strici ei jocul!

Asa cum unele femei zic ca au fantezia sa fie violate, nu poate spune asta, ca ala nu ar mai fi viol! Ele vor viol adica cu violenta, chestii, ea sa tipe, etc, dar de fapt e uda toata.
E o fantezie.
Nu poti discuta mereu sa stii, ca a discuta inseamna end of farmecul fanteziei uneori.

| Emilian65 a răspuns:

Da, isi poate da seama. Cum? Dupa reactiile pe care le are in timpul actului sexual.

| Catrice a răspuns:

Cu puterea miiințiihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi nu are cum sa se abțină. Daca simte într-adevăr plăcere. Daca poate sa o facă înseamnă că nu are orgasm adevărat.
Depinde de femei, probabil daca se apuca să plângă de fericire ori ii tremura picioarele.
Din păcate prea puține femei și barbati ajuns in stadiul ăla într-o partidă de sex.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam ai dreptate, daca are placere tare, nu prea ar trebui sa poata sa se faca ca nu ii place zic eu. Dar nu se stie, sa zicem ca uneia ii place sa fie tratata dur si zice ca o doare, ca nu-i place, ca aaaa, ca lasa-ma, poate sa ramana in limita asta chiar daca are orgasm probabil.

Sau poate sa simuleze ca nu are, asa ca sa se dea mare sa zica ca ala nu e capabil sa o faca, ca..altele, sa-l umileasca pe ala, or fi si din astea care pot face asa sa nu observi.
Ca si orgasmu asta sa stii, uneori e mai intens, alteori mai putin intens, depinde si de oboseala, stare psihica, nu e mereu la fel.
Deci uneori te poti abtine sa arati ca ai orgasm.

| MValentin a răspuns:

Dupa factori fizici:
- i se inroseste anumite zone precum zona de sub gat sau zona coapselor coatelor etc., depinde
- prin simplul fapt,, ca este uda,,
in rest.rolling on the floor depinde

| Paulyka36 a răspuns:

E foarte simplu.Nu poți mima placerea mai ales când vine vorba de femei, deja când se simte bine in pat uită de mimat și e in 'lumea ei'.
Acuma depinde și de bărbat, pe mine nu mă poate prosti, e foarte simplu.

| anaXana a răspuns:

Poti sa "mimezi" cat de cat ca nu ai placere, dar pana la urma crede-ma ca daca placerea chiar este reala nu prea ai cum sa o ascunzi, ca doar nu poti tu sa ai orgasm si nu reactionezi in nici un fel.