| anonim_4396 a întrebat:

Iti urmezi sentimentele sau ratiunea?
Cateodata esti pus in postura sa alegi,sa faci ce-ti dicteaza sufletul sau sa faci ce-ti spune "mintea"
Sunt multe situatii in care inima iti spune DA, iar in acelasi timp ratiunea iti spune NU.
In aceste circumstante ce faceti?happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost inzestrat de "mama natura" sa le pot combina pe cele doua si sa pot sa iau decizii de care sa nu imi para rau.Dar cum nu exista om fara pacat, nu exista nici om care sa nu faca nici o greseala in viata.Numai bine.

| Fantastic7 a răspuns:

In aceste circumstante ma iau dupa ce-mi spune "mintea".
De ce?
Daca m-as lua dupa ceea ce imi spun sentimentele si inima...ei bine, ar iesi foarte, foarte nasol, iar cineva ar crede ca sunt cam prostuță.(cel putin in situatia mea, dar uneori e bine sa-ti asculti "sufletul")