| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu a plecat vineri in strainatate si am stabilit sa ma duc sa caut sala pentru nunta dar astazi el mi-a pus conditia ca daca nu plec la el intr-o saptamana maxim 2 ne despartim, nu stiu cine i-a spus sa ma ameninte pentru ce el nu e asa, am vorbit altceva saptamana trecuta. Ca o nunta trebuie organizata din timp si ca nu vreau sa ma cert cu parintii mei inainte de nunta, cum sa il fac sa inteleaga!

7 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna, cati ani aveti?

| Laura927 a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Hmm...aici ai dreptatelaughing))

| anonim_4396 explică (pentru AllinaDaniella):

Ai sa te miri, are 22 de ani

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu cati ani ai? Mi se pare incredibil ca tratati o nunta cu asa mare usurinta. Azi caut local pentru nunta, poimaine eu vreau sa ne despartim. Mi se pare mai mult o poveste de copii decat o iubire adevarata. Dupa parerea mea, relatia voastra nu are viitor, voi nu realizati ce presupune o nunta, si din punctul de vedere al relatiei in cuplu si privind evenimentul in sine. Nu-i de mirare ca divorturile sunt in floare, mai nou. Apropo, cat aveti de cand sunteti impreuna? Conteaza tare mult, mai ales ca inteleg faptul ca relatia voastra la momentul actual e plina de impulsivitate, gelozie, nesiguranta si posesivitate.

| Felys a răspuns:

Inseamna ca e gelos tare,se gandeste ca tu iti vei face de cap in lipsa lui,daca nu vrei sa il superi mergi la el si lasa balta nunta,o organizati impreuna cand va veti intoarce, daca nu, il dai dracu ca asa o sa iti faca toata viata cu gelozia, o sa fie cumplit mai ales ca el e mereu pe drumuri, tu alegi daca vrei sa fi un catelus ascultator si sa ii canti in struna sau sa pui piciorul in prag si sa fi stapana pe situatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singuratate il face sa se simta asa, de ce nu-i faci pe plac?

| ILoveMI a răspuns:

Este nesigur ....foarte nesigur.
Dar nu am inteles, vrea sa te muti acolo si sa faceti nunta mai tarziu sau vrea sa te duci acolo sa faci nunta intr-o saptamana?
Si indiferent de motiv : nu e normal sa te ameninte sa il iei de sot...pentru ca el asta face. Nu este normal si sanatos.