| Aldutssss31 a întrebat:

Iubitul meu este in alt oras in perioada asta si din cauza asta plang zilnic si ma gandesc numai la el.Nu pot accepta ca nu e mereu langa mine, mi-e greu sa-l stiu departe de mine dupa ce un an si ceva am stat nedespartiti.Ne vedem o data pe saptamana, dar in restul timpului ma simt mereu singura.Este o distanță de aprox 80 de km intre noi.Ce ati face in locul meu? Nu-mi place sa0l stiu departe de mine, sa ma trezesc fara el, sa nu ma sărute dimineata.Ma gandeam sa caut ceva de lucru part time si sa iau o chirie iar el sa lucreze in Bucuresti.Ma simt dezamăgită...

13 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Fa ți și niște prietene sa mai ieși din casa, și eventual discuta cu el problema poate te muti cu el, în orașul unde lucrează

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde locuieste iubitul tau? Nu te poti muta si tu cu el, sau sa va cautati o chirie sa o impartiti si dupa sa iti cauti si tu un job? Eu asta as face...

Daca nu este posibil, incearca sa iti ocupi tot timpul cu ceva. Inteleg ca ti-e dor de el, dar timpul nu se mai intoarce inapoi, si in loc sa ti-l irosesti plangand ai putea sa gasesti o activitate care sa iti faca placere. Un abonament la sala, la piscina, ceva care sa iti ocupe timpul productiv si sa te faca sa iesi zilnic din casa.

| GouDidodino a răspuns:

Cauta alt iubit

| Stegman a răspuns:

Stai linistita el v a gasi pe alta si tu pe altul. Nu e capat de tara.

| AEWPenta a răspuns:

Iti va trece, bubuie hormoni in tine.

| Aldutssss31 explică (pentru AEWPenta):

Nu e vorba de asta, il iubesc.nu este vorba doar despre sex

| Nemessys a răspuns (pentru Aldutssss31):

Nu îl iubești, ci ești dependenta de el. Uita-te și tu, la 20 și ceva de ani faci exact ca un copil de 5 ani care i s-a furat jucăria.

| AEWPenta a răspuns (pentru Aldutssss31):

Nu trebuie neaparat sa fie sex, ci sa faci o obsesie pentru el.
Eu am stat cu una 2 ani fara sex dar era disperata dupa mine ca nu mai scapam de ea.
Oricum am terminat-o cu ea ca dupa 2 ani fara sex la ce te astepti...

| Aldutssss31 explică (pentru Nemessys):

Este greu sa ți vezi persoana iubita asa rar...

| siriusblack98 a răspuns (pentru AEWPenta):

Cata rabdare ai avut mane laughing))

| LeSuiton a răspuns (pentru Aldutssss31):

Cati ani ai?

| LilCagulaCristi a răspuns (pentru AEWPenta):

Te admir pentru ce ai spus

| Rquestion a răspuns:

Si prietenul meu sta la 120 km distanță. Ne vedem la final de săptămână, câteodată si la 3 saptamani. Ne e greu, însă nu imposibil. Alte oportunități de a fi mai aproape inca nu sunt, iar in fiecare zi vorbim dupa muncă la telefon, glumim, râdem, ne povestim ziua unul altuia, dar cel mai important nu uitam faptul că suntem aproape cu sufletele, deși departe fizic. După toate zilele astea, abia aștept sa vina ziua aceea in care sa-l întâlnesc. Aveti încredere unul in celălalt.