| Carmen5836 a întrebat:

Iubitul meu mi-a spus ca s-a plictisit de relatia noastra, ca s-a saturat de "fata mea" ca nu prea mai vrea sa vorbim ..suntem impreuna de 7 luni.dar avem o relatie la distanta eu fiind in Romania iar el in Anglia..si ne vedem cam la 2 3 luni..il iubesc cel mai mult..si el spune ca ma iubeste dar nu stiu ce sa fac..cum pot face sa fim ca la inceput cand vorbeam ore in sir fara sa ne plictisim unul de altul. obisnuiam sa ne vedem la web in fieacre zi.iar acum nu ne-am mai vazut de 1 2 luni.el a fost si primul.ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| claaau a răspuns:

O relatie la distanta nu e greu de intretinut ci foarte greu, nu poate fi intretinuta numai de o persoana ci trebuie sa fie amandoua persoanele implicate si destul de mult. Parerea mea este ca daca el ti-a spus treaba aia nu ai decat 2 variante:
1 - ori incerci sa schimbi ceva in comportament desi nu prea ai cum sa-i arati ca tu esti aici si el e acolo
2 - il lasi in pace sa-si vada de viata lui si va vedeti amandoi de drumul vostru in viata pentru ca daca ar fi fost alesul inimii tale niciodata nu ti-ar fi spus ca s-a plictisit de "fata ta".
Eu sunt de conecptul ca fosta/ul face loc urmatoare/ului, asa ca ai o viata si nu are rost sa suferi pentru el. Acum ai zis ca el o fost primul, pai ce nu esti curioasa cum e si cu altcineva? Traieste-ti viata si lasa-l pe el in pace ca tie iti va parea rau acum dar lui ii va parea rau peste cativa ani!

4 răspunsuri:
| andrey2012 a răspuns:

Si tu crezi ca in timpul asta nu si-a gasit deja pe cineva acolo? Eu am trecut prin asa ceva si iti spun ca din punctul meu de vedere o relatie la distanta nu are cum sa reziste..si eu m-am incapatanat sa cred ca relatia mea cu fosta o sa mearga chiar si la distanta, insa nu a fost deloc asa..Singurul lucru care o mai tinea legata de mine era western union si cate o data moneygram, pana mi-am dat seama si am decis ca nu merita! In concluzie, viata-i scurta, traieste-o si bucurate de cei din jurul tau!

| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna am sustinut ca fiind valabila zicala din batrani : "ochii care nu se vad se uita" sau "despartirea lunga... indepartare sigura". Probabil, cea mai buna solutie ar fi sa-ti gasesti pe cineva care sa NU se mai sature de "fata ta", care sa nu se plictiseasca si sa nu te paraseasca indiferent de motivele care ar putea provoca o astfel de posibila situatie. Sanatate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

El incepe sa isi dea seama ca ar vrea relatie de acolo, de langa el si nu una de la departare. Acum... nu prea ai ce sa ii faci. Daca el te iubeste, te iubeste. Dar daca nu... asta este. Trebuie sa gasesti pe altcineva. Si asa este in relatiile la distanta. Trebuie multa iubire, rabdare si putere pentru a mentine flacara vie.

Iubirea este uneori de neinteles. Imi pare rau, dar... explica-i, spune-i ce ai zis si aici, si poate o sa va intelegeti la loc.

| DryIce a răspuns:

Sa ii dai acest link : http://www.tpu.ro/......sa-vorbim/