| KiwibibiIa a întrebat:

La băieții care nu se masturbează/nu fac sex ce se întâmplă cu sperma?
Adică dacă o elimini se inlocuieste și tot așa dar dacă nu o elimini rămâne acolo mereu?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iese singura cateodata in somn

| Baddboy a răspuns:

Ca fac sau nu sex, se elimina ce e de cateva zile, cand mergem la baie, fara sa isi dea toti seama si se face alta.

| RAY a răspuns:

Sperma va fi absorbită de glandele testiculare pentru a preveni acumularea
https://www.quora.com/......-long-time
R: Bine din punct de vedere tehnic, bărbații eliberează sperma destul de mult în fiecare zi. Există pre-ejaculate care se întâmplă în mod aleatoriu, uneori cunoscut sub numele de vis umed. Un bărbat care a avut de multe ori o viață sexuală care se oprește va obține erecții ușor din cauza unei dependențe de ea, dar dacă este o viață de aici și acolo, atunci ar fi ca normal. Sperma poate fi mai groasă atunci când ejaculați după o întrerupere a actului sexual, dar nu este întotdeauna așa. Poate fi mai groasă oricând. Majoritatea bărbaților se auto-masturbează datorită dependenței pe care au înființat-o. Când cineva îi place ceva, se va întoarce întotdeauna, așa că va fi ceva pe care un tip îl va face să-i stimuleze mintea. Atunci când actul sexual este menținut pentru un timp, un bărbat devine mai agresiv în acțiunile sale și la fel de pretențios. Sper că acest lucru vă ajută.

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080331195420AABYq1f

| mihai69 a răspuns:

Rămâne acolo până la următoarea ejaculare, voluntară (prin sex sau masturbare) sau nu (prin poluții nocturne).

| doctorandus a răspuns:

Daca nu elimina sperma timp indelungat, sperma se face gelatina. Poate chiar dezvolta "boala preotului" sau "boala marinarului".

| Emilian65 a răspuns:

Se elimina in urma unor polutii nocturne care au loc periodic.

| OMFGConrad a răspuns:

O dată pe lună se elimină involuntar prin fenpmenul de "poluție", așa numitele vise umede.

| Jason13 a răspuns:

Mie cel putin imi iese singura din penis noapte in somn sau ziua cand sunt excitat, si asta se intampla la toti baietii indeferent daca se masturbeaza sau nu. Eu inainte sa ma masturbez pentru prima oara a inceput sperma sa iasa. Fenomenul asta se numeste polutie.