| marisela a întrebat:

La cati ani este bine sa-ti incepi viata sexuala? pa pa

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Atunci cand te simti pregatita si atunci cand consideri ca merita.Nu te lasa influentata de cei din jurul tau. Cel mai bine e sa astepti pana TU esti pregatita.
Cel mai bine ar fi ca inceperea vietii sexuale sa se petreaca dupa 16 ani.Atunci ar trebui sa fi suficient de matura pentru a lua o decizie pe care sa nu o regreti ulterior.

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa 18 ani, atunci esti majora si poti sa-ti asumi responsabilitatea faptelor tale.

| JeSa a răspuns:

Consultate cu un medic, sfatul acestuia ajuta pe multi oarecare dintre noi. Bafta, pa!

| Cryssy a răspuns:

Atunci cand esti pregatita. In medie fetele isi incep viata sexuala cam pe la varsta de 16 ani, dar asta nu este o regula si nu se intampla absolut nimic daca se intampla mai tarziu, chiar este bine, pentru ca nu trebuie sa iti incepi viata sexuala prea devreme. Trebuie sa cunosti tot ce presupune acest lucru, sa fii foarte bine informata pe aceasta tema, sa nu o faci fortat sau pentru a nu parea nu stiu cum sau sa te lauzi sau doar fiindca x si y au facut-o deja si sa nu rada cumva de tine...
Numai bine!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| ._6225 a răspuns:

Nu exista o varsta stabilita, dar cel mai sigur ar fi bine sa se intample dupa varsta de 18 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| TotLora a răspuns:

Depinde de educatia fiecaruia.

| addme a răspuns:

Cand te simti pregatita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stupid!
Cand simti nnormal!
Si cand crezi ca esti destul de pregatita pentru pasu asta important pentru unele fetehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare? sau nu mai ai rabdare? nu te grabi ca miresa la pat.pe la 19-19 ani.cand ai corp frumos si implinit, si oleaca de minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este o vârstă fixă pentru a face acest pas în viață, totul constă cât de pregătită te simți fizic și emoțional și dacă persoana de lângă te iubește cu adevărat (nu-l interesează numai sexul la tine și a doua zi nu te mai cunoaște și te știe tot satul din cauza lui că a râs de tine).
Medical vorbind, organismul se maturizează între 18-20 de ani.
Tot în această perioadă ești un pic mai matură, ești majoră (răspunzi pentru faptele tale) și știi să-ți faci prieten care să nu te trădeze.
Este bine de știut ce implică viața sexuală, cu bune și cu rele, metode contraceptive, boli cu transmitere sexuală, analize specifice, sarcină, afecțiuni ale aparatului genital, igienă, controale medicale ginecologice periodice, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zicem, ca varsta - dupa 16 ani, ca sa fii destul de matura psihic pentru a face acest pas, dupa ce esti sigur tu pregatita. Nu lasa pe nimeni sa te influenteze. Daca un baiat iti spune ca te paraseste daca nu faci sex cu el, da-i cu sutul in secunda 2. Genul asta de baiat oricum nu te iubeste, nu se va gandi sa te protejeze si e posibil sa patesti ceva extrem de neplacut. Inceperea vietii sexuale la o varsta prea mica poate sa iti afecteze sanatatea, mai ales daca o iei ca pe o joaca si nu te protejezi cum trebuie.

| 999999 a răspuns:

Nu este o varsta anume.trebuie sa te simti pregatita din toate punctele de vedere:*

| marisela explică:

Sarbatori fericite tuturorlove strucklove struck

| marisela explică:

Mersi mult pentru raspunsuri pa pa

| mateo_6880 a răspuns:

Pe la 12 ani.eu am faquto de atunci de 21 de ori.nu vrei sa te dezvirginez? iti las idu meu.mateo_giggollo