| anaMmaria a întrebat:

De la cati ani e bine sa iti incepi viata sexuala?:S

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fată fiind (mai ales), după 18 ani.

| DNSK a răspuns:

Nu exista o varsta pentru asta. Dar nici nu e ok la 14 ani, fiindca tot corpul tau e in transformare, hormonii ti-o iau razna, nu poti controla nimic. Incepe-ti viata sexuala cand te simti pregatita si psihic si fizic pentru asta

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nu cred ca ai spus asta! Dimineata aceasta a devenit mult mai placuta.

Intorcandu-ne la lucruri serioase, inceperea vietii sexuale tine de multe lucruri relative cum ar fi rata la care se dezvolta corpul respectivei, sentimentele pe care le are fata de cel cu care vrea sa-si inceapa viata sexuala, maturitate emotionala, etc. Din asta rezulta ca orice fata ar trebui sa-si inceapa viata sexuala imediat dupa ce face cunostiinta cu mine. Si nu, nu va trebui sa ne casatorim.

| Încrucişătorul a răspuns:

Cat mai tarziu.

| Wehes a răspuns:

Eu personal am inceput-o de la 16 ani, apoi acum depinde si de tine. daca esti pregatita, apuca-te. da nu, asteapta pana cand esti pregatita.

Răspuns utilizator avertizat
| Hikarie a răspuns:

Raspunsul clasic pe care cred ca l-ai auzit de multe ori este "atunci cand consideri ca esti pregatita".
De obicei undeva in jurul varstei de 18-19 ani din mai multe motive.
In primul rand la acea varsta corpul tau este complet dezvoltat.
Intodeauna am fost de parere ca, "copii nu trebuie sa se joace cu jucarii de adulti." (mai exact nu cred ca viata sexuala trebuie inceputa la 13-14 pentru ca nu esti pregatita din punct de vedere fizic si nici informata corespunzator, de cele mai multe ori se pot intampla lucruri "negative" )

| împartezâmbete a răspuns:

Viata sexuala in mod corect cel mai bine este sa o incepi dupa 18-19 ani cand intregul organism ajunge la maturitate, insa curiiozitatea ne omoara pe toti si incepem de "mici"

| împartezâmbete a răspuns:

Eu consider ca aceasta intrebare e doar pura plictiseala dupa poza ta, nu imi pari genul de fata care doresti asta

esti doar curioasa pur si simplu mintea iti joaca feste

| iuliapysutz a răspuns:

Nu tine de varsta, tine de tine si de partener de asemenea, si ai grija sa iti doresti nu din greseala sau influente, curiozitati. sa fi pregatita psihic, corpul e in continua dezoltare la orice varsta

| adidas777dan0987 a răspuns:

| Deac_Ionut-Narcis_1996 a răspuns:

15 16 ani

| alexsmyley a răspuns:

Atunci cand esti pregatit(a)!