| andreea_4134 a întrebat:

La ce varsta credeti ca e potrivita pentru a va incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Recomandabil ar fi dupa varsta de 18-19 ani, atunci cand organismul isi termina cursul de dezvoltare. Oricum, nu exista o varsta anume pentru chestia aceasta, ci un moment oportun. Cati crezi ca se mai gandesc la asa ceva, cati crezi ca pun varsta in fata? Putini, fiecare isi urmeaza dorintele, indiferent de varsta. Nu ti-as recomanda o astfel de gandire.

16 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ma bucur sa vad atata maturitate in raspunsurile pe care le-ai primit! Daca ai fi fata mea. ti-as raspunde asa!: Fata mea, daca tu consideri ca relatia ta cu X, e serioasa, ca tu vrei sa fii cu el pentru totdeauna, si simti nevoia sa faci si sex cu el, te rog frumos sa-mi spui.In primul rand sa te sfatuiesc si-n al doilea rand sa ai un aliat si un sprijin material. Cand faci sex cu partenerul iti trebuie camera, lenjerie, condoame, doctor.Cine te va ajuta, daca nu eu? Daca extrapolam raspunsurile primite cu ceea ce vreau eu sa-ti spun, raspunsul e acesta. Cand cel putin unul din parteneri, se bizuie pe ceva( serviciu, bani ) Trist, dar adevarat! S-ar evita astfel miile de tragedii.

| TeoPT a răspuns:

Atunci cand esti dezvoltata fizic (17-18 ani) si atunci cand simti ca esti documentata indeajuns. A! Si sa o faci cu o persoana pe care chiar sa o iubesti. Prima partida de sex este o experienta de neuitat si trebuie sa iasa bine. Succes
7h30

| valy a răspuns:

Cand te simti tu pregatita fizic si emotional.adica sa merite acea persoana.atunci e momentul

| Paula007 a răspuns:

Unii considera ca la 11 ani.altii ca la 20. unii ca din momentul in care ai menstruatie, ai fi pregatita fizic si sa ai un copil. tu ce consideri? presupunand ca te-ai informat serios cu privire la relatiile rexuale ( nu ma refer la reviste ci la surse serioase de informare-poate un medic), care ar fi varsta optima pentru a incepe?

viata sexuala presupune un set de responsabilitati pe care nu le mai poti amana/evita odata ce ti-ai asumat riscurile si ai devenit "activa ". trebuie sa fii pregatita psihic, apoi fizic.

| raisa1993maria a răspuns:

Atunci cand te simti tu pregatita sa faci acest pas care necesita foarte multa atentie, responsabilitate. te-as sfatui sa faci pasul asta doar daca ai foarte multa incredere in baiatul de langa tine altfel o sa regreti. din punct de vedere medical varsta ar fi 17-18 ani! bafta

| BlackHorse a răspuns:

De la 17 ( inclusiv ) in sus... Si depinde si de cat timp se iubesc partenerii. Daca e o iubire de o saptamana nu cred ca o cazul, dar la una de 2-3 ani, daca ambii sunt de acord, e ok.

| princess_1786 a răspuns:

Atat fizic cat si psihic este bine dup 18 dar mg si 17 daca crezi ac merita si esti pregatita.

Răspuns utilizator avertizat
| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

De la ce varsta crezi ca esti pregatita fizic si psihik. Gandeste-te bine inante de a face acest pas ca mai tarziu sa nu-ti para rau

| Cris_8138 a răspuns:

O veata sexula multi spun ca у bine sa o incepi dupa 18 ani dar eu cred ca у cel mai bine de o inceput la virsta de 16-18 ani, si daca stii ca esti gata pentru asa ceva atunci у cel mai bine...

| BloodxD a răspuns:

Cand esti pregatit si cand ai LG tine p cineva la care tii si tine la uwinking

| OneGirl_8151 a răspuns:

Baieti:16-17
fete:18-19
cam asa ar fi bine, mai ales pentru fete ca trebuie sa fie pregatite pentru acest pas sa zic asatongue

| LuckyboyRO a răspuns:

De la 18ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 18 ani.