| leyra a întrebat:

Care credeti ca este varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala?

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru baieti:no limit
Pentru fete:18-25 pentru ca e vorba despre cancerul la colon cu care nu iti perminti sa glumesti.Matusa mea a murit din cauza luisad

| Damian a răspuns:

16-17

| Lora a răspuns:

18 ar fi o varsta potrivita din toate punctele de vedere si de ce nu poti sa treci si de 18 ani ai mai multa minte si vezi daca persoana de langa tine lerita sau nu sa iti pierzi virginitatea cu el!

| Emma a răspuns:

Nu exista o varstahappy
Atunci cand te simti pregatita poti s`o facihappy
Xoxo

| Buttercup30 a răspuns:

Pai mie mi se pare 16 la fete si la baieti 15

| BlueDreams a răspuns:

Dupa 16 ani, asta e clar.

| Anileda a răspuns:

18 ani.

| PoOfarina a răspuns:

Consider ca nu exista neaparat o varsta "potrivita" pentru a`ti incepe viata sexuala. Pentru mine, debutul acestei parti din viata mea este influentat de mai multi factori, ca de exemplu: partener, sentimentele fata de cel de langa mine, sentimentele lui pentru mine, siguranta, increderea in el si in relatia noastra etc.
Si in ciuda faptului c`am zis ca nu consider ca exista o varsta "potrivita", nu sunt de acord cu cei/ cele care isi incep viata sexuala la 11-15 ani.
Ca si concluzie, cred ca e foarte important sa fii dezvoltat/a si suficient de matur/a pentru a`ti asuma, nu doar placerea din timpul actului sexual, ci si consecintele ce pot aparea.
:-)

| vasiledumitru a răspuns:

Nu exista o varsta anume, sa faci sex e pacat.

| alexa_4370 a răspuns:

17 jumate

| Kikyo_2930 a răspuns:

Cum spune mama: dupa 18. Atunci esti cel mai bine dezvoltat/a si fizic si psihic.

| Bucuriedeculori a răspuns:

Dupa 18 ani:p
Dar cu generatia care e acumoh go on laughing la 15 ani... auzi ca sunt si insarcinateoh go on
deci... Totul este posibil!

| cristiannn_8836 a răspuns:

Dupa 18 ani, pentru ca, daca incepi mai devreme o sa iti para rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 18 ani. Atunci esti pregatita fizic si se presupune ca esti si constienta de faptele tale. Dar daca totusi simti ca nu e momentul, mai poti astepta fara nicio problema. Mai bine mai tarziu decat prea devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru fete dupa 18 ani e cel mai bine din foarte multe motive: esti suficient de dezvoltata fizic, poti sa mergi fara un adult la ginecolog, suporti altfel consecintele actului sexual (sarcina, bts) si responsabilitatile (contraceptia, greutatile unei relatii stabile, daca e cazul uneia). De asemenea, parintilor o sa le fie foarte usor sa accepte ca faci sex si te vor putea ajuta linistiti in cazul in care ai una din problemele de care ti-am zis mai sus. Nu degeaba se vorbeste atat de mult despre maturitate, dupa 18 ani vei vedea sexul si apropierea altfel, vei avea o viata intreaga sa tot faci sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru fete dupa 18 ani e cel mai bine din foarte multe motive: esti suficient de dezvoltata fizic, poti sa mergi fara un adult la ginecolog, suporti altfel consecintele actului sexual (sarcina, bts) si responsabilitatile (contraceptia, greutatile unei relatii stabile, daca e cazul uneia). De asemenea, parintilor o sa le fie foarte usor sa accepte ca faci sex si te vor putea ajuta linistiti in cazul in care ai una din problemele de care ti-am zis mai sus. Nu degeaba se vorbeste atat de mult despre maturitate, dupa 18 ani vei vedea sexul si apropierea altfel, vei avea o viata intreaga sa tot faci sex.

| TaZManik a răspuns:

13 ani

| Lyna a răspuns:

Mada are dreptate. dar dupa parerea mea, la 17-18 ani.conteaza mult si cu cine iti incepi viata sexuala. Pupiici