| Coolgirlexy a întrebat:

La ce varsta v-ati indragostit primadata? Nu uitati sa mentionati daca esti fata sau baiat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Iubirea n-are vârstă...
A te îndrăgosti e ușor, dar până la a iubi...mai e o treaptă.
Când esti mic te îndrăgostesti ușor, fie de un ursuleț de pluș, fie de-o păpușă ciufulită, de o mașinuță etc
Când mai crești, începi să te îndrăgostești de oameni...
Încep visele, speranțele, iluziile, deziluziile etc
Asta-i viața happy
Și dragostea nu moare...

65 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca eram pe clasa a 5-a [ sunt fata]

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Cu adevarat la 14. fata.happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

8-9 cam asa, fata.

| OskarRM a răspuns:

Sunt băiat şi prima oară m-am îndrăgostit când m-am uitat în oglindă prima dată.

| floresdemayo a răspuns (pentru OskarRM):

Câtă sinceritate laughing, o-hooo!
Tipic narcisismului...
Asa frumușel esti?

| OskarRM a răspuns (pentru floresdemayo):

Aş fi pus la profil o poză cu mine, dar mi-a fost teamă că-mi fac prea multe fane.Nu vreau să fiu asaltat şi pe TPU.laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru OskarRM):

Păi, le spuneai să întoarcă capul în directia opusă happy!

| OskarRM a răspuns (pentru floresdemayo):

Păi m-ascultă?! Nu prea cred, mai bine nu mă risc...

| AndreyG a răspuns (pentru OskarRM):

Cool story bro.
15, baiat.

| CocooCocoo a răspuns (pentru OskarRM):

Ăă. Duci lipsa şi te lauzi singur. Ce tragic. sad

| OskarRM a răspuns (pentru CocooCocoo):

Se numeşte umor.Du-te şi caută cuvântul în dicţionar, dă-ţi două palme, iar apoi dă cu praf de mers.
Pa-pa!

| Loreddana a răspuns (pentru OskarRM):

Te-ai indragostit de propria imagine, deci esti gay

| OskarRM a răspuns (pentru Loreddana):

Intenţionat am răspuns aşa,ca să comenteze persoane ca tine şi ca Mr/Mrs CocooCocoo,persoane care nu ştiu să simtă o glumă,care nu au auzit în viaţa lor de sarcasm,de ironie, de autoironie sau de satiră. Tare mă mai distrează indivizii cu simţul umorului al unui gropar(în traducere ''care nu ştiu de glumă'') care fac pe inteligenţii, aberând.Zău, că sunteţi amuzanţi.
Nu vreau să îţi dau lecţii de viaţă, dar ca să nu mori în neştiinţă o să te anunţ că:
1.primele mele 3 răspunsuri la această întrebare sunt de banc, deci ar trebui tratate ca atare
2.pentru cultura ta generală:am zis că m-am îndrăgostit de propria imagine, ceea ce înseamnă că sunt narcisist, cum a zis cineva mai sus. Dacă aş fi zis că m-am îndrăgostit de alt bărbat atunci m-aş fi numit gay.
Aşa că te rog să te documentezi înainte să scoţi porumbelul din gură.

Acestea fiind zise îţi urez toate cele bune şi nu uita :Atenţie la hoţi şi la câinii de buzunare!(pardon, la câini şi la hoţii de buzunare, emoţiile astea...)

| andrei182 a răspuns (pentru Loreddana):

E iubitul meu laughing rolling on the floor
laughing laughing laughing laughing laughing

| OskarRM a răspuns (pentru andrei182):

Bună asta, frate!laughingVezi că poate te crede.

| Loreddana a răspuns (pentru OskarRM):

Dar nu trebuie sa-ti fie rusine ca esti gay. Ai parte de acceptarea noastra. Suntem oameni toleranti si te acceptam chiar daca esti diferit.

| Loreddana a răspuns (pentru andrei182):

Sa-l porti sanatos. laughing

| OskarRM a răspuns (pentru Loreddana):

Hai că eşti tarelaughingAsta a fost o glumă, nu? Dacă nu, eu nu-mi mai bat capul să-ţi explic nimic, ceea ce am avut de zis am scris mai sus.Am încercat să-ţi explic diferenţele, dacă tu nu ai capacitatea să înţelegi nu-i problema mea.Sau ţi-o fi teamă că sunt gay şi nu mai vin să te cer de nevastă?laughingOricum mă doare la bascheţi de ceea ce crezi tu despre mine.

| andrei182 a răspuns (pentru Loreddana):

Intreaba-l daca mai are dress-ul in culoare Orange
Fiindca l-a uitat la mine laughing rolling on the floor

| OskarRM a răspuns (pentru andrei182):

Omule,nu mai da din casălaughing

| Loreddana a răspuns (pentru andrei182):

Sa inteleg ca el e "femeia" in relatia voastra laughing

| Loreddana a răspuns (pentru OskarRM):

Tu acum esti in faza de negare. Asa e la toti la inceput. Dar cu sprijin din partea celor apropiati vei ajunge sa te accepti asa cum esti. laughing

| andrei182 a răspuns (pentru Loreddana):

Eh, ne-am gandit sa ni te alaturi si tu...

| Loreddana a răspuns (pentru andrei182):

Nu ca dupa aceea o sa fie gelos iubitu tau

| OskarRM a răspuns (pentru Loreddana):

Tu ştii cum e din proprie experienţă, nu?
Chiar vrei să continuăm discuţia asta? Nu te-ai săturat să ne înţepăm unul pe altul fără rost încontinuu? Hai să dăm dovadă de maturitate(asta dacă nu cumva eşti vreo pipiţă de-aia de 13 ani) şi să terminăm, gluma deja e fumată.Pe mine nu m-ar deranja să bag acu' nişte replici de la colţul străzii şi să o ţinem aşa până mâine dimineaţă să vedem care-i mai tare-n clanţă, dar sincer m-am plictisit.

| Loreddana a răspuns (pentru OskarRM):

Ofticatule. Si zici ca altii nu stiu de gluma

| OskarRM a răspuns (pentru Loreddana):

Ei,na? Hai să glumim atunci.

| Loreddana a răspuns (pentru OskarRM):

Vrei sa te folosesti de mine sa-l faci gelos pe iubitul tau? laughing

| OskarRM a răspuns (pentru Loreddana):

Dă-l încolo că i-am dat papucii pentru tine.
Mărită-te cu mine!
*Specific că glumesc.

| Loreddana a răspuns (pentru OskarRM):

Ma faci sa ma simt vinovata. Erati asa frumosi impreuna

| OskarRM a răspuns (pentru Loreddana):

Ştiu,dar n-a mai mers...ţi-ai băgat tu coada!

| andrei182 a răspuns (pentru Loreddana):

O ma, am suparat omul cu glumele noastre desucheate(om nevinovat, pur si inocent)si eu care-l vedeam glumet pe Oskar, plin de verva, nesecat de glume, dar vad ca i-a secat izvorul daca glumele sunt la adresa lui. Daca era pe seama altora i-ar fi facut placere... pan dimineata, asa osjkare?
Dar doi contra unu, nu merge ma lore! El era in minoritate, nu e corect.
Scuze, oskare. A fost glumita.

| Vix999 a răspuns (pentru andrei182):

Te rog intreaba-l si tu pe iubitul tau de unde si-a luat colantii aia Orange ca vreau si eu ..am o rochita bordeaux la care s-ar potrivi de minune.(da stiu ca spectrul vostru coloristic e limitat asa ca ignora ultima parte de informatie). Sau si mai bine, acum ca Oskar te-a lasat pentru Loreddana, poti sa mi-i dai mie? big grin Si ca sa fiu si on topic : prima data m-am amorezat pe la 17 ani (va interesa aceasta informatie nu? )

| OskarRM a răspuns (pentru andrei182):

Da,mă sunt inocent, mai inocent chiar decât un fulg de nea ce pluteşte-n ceru' ierniilaughing Şi să ştii că azi noapte n-am putut dormi deloc de supărare, mai-mai să m-arunc de la balcon.

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

De ce nu mă întrebi tu? Oricum să ştii că mai am eu o pereche identică, îi luasem pentru Andrei, dar dacă ne-am despărţit ţi-i dăruiesc ţie.

| Vix999 a răspuns (pentru OskarRM):

Pai am zis sa nu creada Loreddana ca ma dau la tine (dar asa intre noi fie vorba : sa stii ca asta fac ) ..desi avand in vedere ca ea te-a intors pe tine la heterosexualitate poate ii dau eu o mana de ajutor lui Andrei ..si da, as vrea eu colantii aia. ..desi nu stiu daca intra fundul meu in ei dar incercam laughing) dar daca ai fost gay s-ar putea sa intre totusi.

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

Băi,băi te rog frumos,sunt om însurat, am copii mici acasă, nu ţi-e ruşine un pic?(mint cu neruşinare).
Îţi zic eu că or să te încapă, dacă nu vor, îi facem noi să intre.

| Vix999 a răspuns (pentru OskarRM):

Mi-a aparut notificare ca ai scris ceva dar raspunsul tau nu apare... ma simt amagita...ma atati si nu termini?

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

Răspunsurile apar cu întârziere, de-asta. Uită-te la răspunsurile mele dacă eşti aşa curioasă să vezi ce ţi-am zistongue.

| Vix999 a răspuns (pentru OskarRM):

Sunt femeie DECI tu ce crezi? Sunt curioasa sau nu? Intrebare retorica stiu si da stiu si ce inseamna retoric, cred...sper...ma rog, nu va mai uitati asa la mine! (asta are mai mult efect cand e spusa si nu scrisa ). Oricum Oskar : sotia ta imaginara stie ca tu ai o relatie imaginara de natura homosexuala cu un alt gay imaginar? Si sa stii ca daca printre toti acesti imaginari mai vezi si vreun unicorn roz, de fier, cu luminite e al meu si il caut de vreo saptamana! Apropo, sa stii ca accept cereri de prietenie. Just saying laughing daca poti sa intelegi acest subinteles atat de evident stipulat

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

Wow,m-ai năucit de tot cu chestia aia cu ''stiu si da stiu si ce inseamna retoric, cred...sper...ma rog''
Ăăă..la care întrebare trebuie să răspund prima dată?
O să le iau la întâmplare.
1.Chiar acum unicornul tău roz e cu broasca mea fermecată, stând copită peste copită, fumând un trabuc foarte fin şi consumând J&B.A cam ruginit, dar îşi revine el.Nu ştiu de ce dar beculeţele lui nu mai funcţionează, probabil broasca e de vină.
2.Soţia mea "imaginară" e chiar Loreddana(parcă, nici eu nu mai ştiu sigur), ieri am cerut-o şi tot ieri ne-am căsătorit.
3.Da,cred că eşti curioasă, doar eşti femeie, ai dreptate.
4.Nu ştiu ce ai vrut să zici cu cererile de prietenie, dar o să-ţi trimit una pentru orice eventualitatelaughing

| Vix999 a răspuns (pentru OskarRM):

Imi place ca prinzi subtilitatile...e o calitate rar intalnita la barbati...dar tu pseudo-semi-gay deci se intelege happy
Cred ca asta e cea mai stupida conversatie dar ma amuza si e asaaaa relaxanta dupa o zi stresanta de munca de birou laughing)
Apropos, eu de ce nu am fost invitata la nunta? Doar pentru faptul ca m-ai cunoscut dupa? Discriminezi? Cat despre unicornul meu, e ok. Imi poti da altceva.da sa fie tot roz, de fier si cu luminite...care sa mearga (luminitele)
Vezi ca eu nu pot da mesaje private deci daca vrei sa ma injuri in particular va trebui sa initiezi tu partida...de injuraturi

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

Cam multe subtilităţi. Oricum tu nu ai fost invitată că mi-era că opreşti nunta, ştiu că eşti împotrivă...
Vrei ceva cu luminiţe? O să-ţi aduc Las Vegasul, asta dacă mă-ncadrez în buget... dacă nu, îţi iau un brad de Crăciun gata împodobit.
"Vezi ca eu nu pot da mesaje private deci daca vrei sa ma injuri in particular va trebui sa initiezi tu partida...de injuraturi " Şi asta e cumva o subtilitate?

| Vix999 a răspuns (pentru OskarRM):

Nu...aia cu mesajul era foarte clar laughing) spunea : da-mi un mesaj dar intre timp am rezolvat problemawinking
Prefer La Vegasul ..desi nu as fi fost de acord cu nunta doar in conditiile in care tu ai fi major si ea minora
Intrebare : daca primesc Las Vegasul se mai aplica regula cu : what happens in Vegas stays in Vegas? Vreau sa stiu cat de mult ma pot dezmata big grin

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

Răspuns:Am zis că o să primeşti Las Vegasul dacă am bani să ţi-l iau, iar acum nu prea am.M-a falimentat Loreddana.N-am bani nici de hârtie igienică...Aşa că mulţumeşte-te cu brăduţul momentan.

| Vix999 a răspuns (pentru OskarRM):

Tipic barbatesc : iti promit sampanie, capsuni si frisca si ofera de fapt apa minerala, biscuiti si prune happy
Fie ..ma multumesc cu bradutul. Da sa nu te prind cu unul artificial ca iti dau cu el in cap big grin Macar sa miroasa a brad in casa happy ..nu de alta dar daca duci lipsa de hartie igienica e bine sa am un miros puternic de brad cand treci sa mi-l aduci

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

Bine,bine o să fac economii şi dacă eşti cuminte îţi aduc şi Las Vegasu'.O să vină el la noi, că dacă e să mergem noi la el ne duce scump transportul.

| Vix999 a răspuns (pentru OskarRM):

Hai ca am spamat postarea maxim laughing Ne cerem scuze stimat auditoriu ...asa ne place noua ..cu publicwinking

| OskarRM a răspuns (pentru Vix999):

Ce să vă fac dacă v-aţi luat de mine.

| andrei182 a răspuns (pentru OskarRM):

A, tu erai gata sa te arunci de la balcon? Da ce, stai la parter de aia, nu? Ce inaltimee? 50 cm? Eh, o faceai de dragul Loredanei, zi ma Oskare asa! Ce nu faci tu pentru ea,
Ai grija sa nu mori din cauza inaltimii laughing ori din cauza impiedicarii peste pervazul geamului rolling on the floor

| andrei182 a răspuns (pentru Vix999):

Stai ma, lore l-a lasat pe Oskar pentru mine, nu invers!
De ce sa-ti dau tie colantii lui Oskar? fac muzeu de stiinte naturale, duduito, si vii in vizita cu scoala sa mi privesti laughing

| andrei182 a răspuns (pentru Vix999):

Tu vicsylaughing nu infunda omul cu prune si biscuiti, tu n-ai mila? dai omului pepene sau struguri cu lapte!
Si-l lasam in liniste o saptamana, sa vezi ca nu mai da pe site.
Si daca a ramas si fara hartie igienica, apai nu-i bai. E istet si va gasi o inlocuitoare.

| Vix999 a răspuns (pentru andrei182):

Tu ..ca iubit gay parasit ...ar trebui sa fii mai bitchy. Nu? Sau nu a fost dragoste adevarata?

| OskarRM a răspuns (pentru andrei182):

Da,pentru ea.
Gata, eu nu mai comentez nimic aici, am făcut destul spam pentru ziua de azi.

| Vix999 a răspuns (pentru andrei182):

Draga..eu il hranesc cu orice numai sa nu se arunce pe geam..cat despre colanti...tu ar trebui sa ma platesti ca sa vin la tine laughing)) sa vad aia doar.a nu se interpreta happy

| andrei182 a răspuns (pentru OskarRM):

Vezi ca deja a venit ziua de maine laughing
esti tare, frate!

| kitty00 a răspuns:

Fata,niciodata.laughing pana acumlaughing).

| diwa a răspuns:

14, fata happy

| yourFanta a răspuns:

16ani,aproape17,sunt baiat, am fost cu mai multe fete inainte, da nu m-am indragostit tongue pana acum

Răspuns utilizator avertizat
| Anemarrie124 a răspuns:

Sunt fata... la varsta de 12anihee hee

| trolloll a răspuns:

Sincera sa fiu eu sunt indragostita de cineva de cand ma stiu pe mine laughing

| VasileMacelarul a răspuns:

Am avut o "iubita" sa zicem aveam 4 ani si ea 3 ne luam in brate si toata ziua ne pupam pe obraz...{sunt baiat]

| gilbert50020 a răspuns:

La 4 ani sunt baiat

| TPUSmile30 a răspuns:

La 15 P.S Baiat