| emma40101 a întrebat:

La mine in clasa e un baiat care imi place si toti prieteni lui apropiati imi spun ca ma place, doar ca in pauze se joaca cu mine dar cateodata se joaca cu prietena mea si asta ma enerveaza.Aceasta are deja un prieten asa ca m-am dus la ea si am rugat-o sa nu se mai joace cu el. Ea mi-a spus,, Da"doar ca inca se mai joace cu el. Ce sa fac? Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| vladmR a răspuns:

Din joaca intotdeauna se poate transforma intr-o relatie intre ei, deci mai taie-le din joaca si discuta cu el sa fie clar ca te place nu ca stii de la prietenii lui ca te place

| Criss003 a răspuns:

Pai daca tu il placi si toti prietenii lui iti zic asta, atunci incearca sa discuti tu cu el si in legatura cu prietena ta. stai linistita poate ca el vrea sa vada cum reactionezi si sa te faca geloasa sa vada daca il placi si sa isi ia inima in dinti. dar ai grija poate e genu de baiat mai timid si trebuie impins putin de la spate.
jucati-va si voi adevar sau provocare de exemplu si sa fie si el. sau vorbiti pe mess, sau scrie-i un biletel ceva. si nu o mai ruga pe prietena ta sa nu se mai joace cu el ca dupa aia poate se scot vorbe si zic colegii ca esti,, in limba dupa el,, lasa-i in pace poate vrea sa te faca geloasa. sper ca te-am ajutat. funda?big grin

| MasterOfDisaster a răspuns:

Cum adica „se joaca"? cati ani aveti?
care`i problema daca se joaca cu alta? baga`te tu in fata ei,si vb cu baiatul ala, spune-i ca iti place de el, nu ai ce sa pierzi.

| xSunShine4You a răspuns:

Tu, Du-te si spune-i la acel baiat ce simti pentru el si daca nu merge Asta este o sa gasesti unul si mai bun, daca nu te-o putut avea pe tine, pun pariu ca habar nu avea ce o pierdut sau poate ca te place dar nu vrea sa iti zica deoarece e prea timid. sau ce stiu eu despre el. Ai putea sa-l faci sa te placa, sa vorbesti foarte frumos cu el... sa te uiti la el si daca el observa asta, sa iti intorci repede capu` deoarece, si-ar putea da seama, si cu colega ta incearca sa vorbesti cu ea si daca nu tine, sa ii spui la pretenus-o. Sau cand vezi ca se joaca cu ea, tu sa incerci sa te bagi sa o lase pe ea sa vine la tine. Bafta. Succes! :*