| OnlyTheScript a întrebat:

M-am certat cu o prietena din cauza prietenului meu. Eu cu prietenul meu ne intelegem foarte bine, dar prietenei mele ii place de un baiar si nu prea ii merge bine cu baiatul acela. S-a suparat pe mine din cauza ca in excursie am stat mai mult cu prietenul meu ( dar am stat si cu ea) si s-a mai suparat si din cauza ca prietenul meu imi facea avansuri in fata ei, iar ea a zis ca se simte naspa cand face el asta deoarece isi aminteste de baiatul pe care il place enorm de mult.

Ce parere aveti? Cum as putea sa ma impac cu ea?

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Când îi va trece figurile din cap vei reuși să te împaci cu ea până atunci nicio șansă.

Te pup.

| Piratul10 a răspuns:

Ar trebui sa va impacati pentru ca nu merita sa strici o prietenie din cauza unui băiat dar poate găsești timp pentru amândoi.Cel mai bine ar fi s-o faci sa înțeleagă ca trebuie sa stai si cu el.

| Piratul10 a răspuns (pentru Piratul10):

Si rectific:ea nu are niciun drept sa se supere pe tine ce a făcut iubitul tau e normal si ar trebui sa o faci sa înțeleagă ca el este iubitul tau! si petreceti timp cu amândoi dar e si normal ca el sa iti facă avansuri! si sa vrea sa stea cu tine! si cum nu ai dat FUNDA da-mi-o mie te rog?

| Patty03 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa va impacati pentru ca nu e bine ca un baiat sa intervina intre voi. Spune-i sa tii si la iubitul tau dar ea este cea mai buna prietena a ta iar in astfel de situatii este bine sa te inteleaga. Spune-i ca nu are rost sa fiti suparate una pe alta si tu incearca sa petreci timp atat cu iubitul tau cat si cu prietena ta. Inva sfatul meu este sa eviti sa iesiti in grup( toti 3) pentru ca daca spui ca se supara cand iti face avansuri nu este bine.
Bafta si sper din suflet sa va impacati big hug :*!