| Wheizii a întrebat:

M-am sarutat cu o tipa acum 2 zile si de atunci ma doare gatul ma simt iritat pe gat si imi curge nasul, parca e o raceala slaba, am baut ceai fierbinte cu lamaie si miere si mi-a trecut dar inca imi curge nasul...ar trebui sa-mi fac griji?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Macar ai ramas cu o amintire de la ea, raceala trece in cateva zile, nu lua antibiotice, manca usturoi cu miere, supa de pui fierbinte, dus fierbinte astea sunt demonstrate ca ajuta plus odihna

| Wheizii explică (pentru RAY):

Mersi de sfaturi, ai dreptate

| RAY a răspuns (pentru Wheizii):

In fapt ceea ce simtim nu virusul este de vina si organismul nostru care ne pregateste de o lupta, tu esti in stadiul in care virusi sunt eliminati, avem miliarde de celule in corp, un virus are nevoie de o celula cu ajutorul ei acel virus se multipicla si face ca celula aia sa devina purtatoare de acel arn virusat, e nu exista ceva impotriva raceli pentru ca exista mii de definiti de virusi dar ce am recomandat eu ajuta organismul prin cresterea temperaturi virusi mor plus ca sistemul imunitar e mai puternic sa nu oprim febra cand o avem

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Ai luat ciumix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu Poate tipa aia ti-a dat raceala.Va trece cu pastile