| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat de iubitul meu. Avem un an jumate impreuna si simt ca o iau razna.Se enerveaza usor, se supara usor, nu ma intelege.Cand am o problema, vorbeste 5-10 minute cu mine si apoi gata. Vrea sa il sun foarte foarte des, imi spune sa il sun iar daca nu o fac ma suna si ma ia la ture ca de ce nu l-am sunat.Stiu ca ma iubeste, simt dar nu mai pot eu.Nu imi da voie sa vorbesc cu cea mai buna prietena a mea, nu ma lasa sa ies din casa fara sa ma vad cu el, tot timpul e gelos si are ceva de comentat.Cand trebuie sa ne intalnim, eu mai aman, mai am treaba prin casa, fiind fata, mai ajut la curatenie, el imi zice ca asa se intampla mereu, ca nu sunt punctuala si in loc sa vin la 12 vin la 13-14 si ca s-a saturat. Vreau sa ma despart, am mai facut asta, dar de fiecare data se enerva si se criza si facea ca toti dracii, odata si-a rupt hainele de pe el.Mereu stau cu un stres si o frica. Vreau cu adevarat sa ma despart de el ca nu mai pot inghiti atatea.(Am 17 ani si el 19)

Răspuns Câştigător
| alin567 a răspuns:

Am cel mai bun sfat pentru tine:Te intalnesti cu el intr-o zi si ii spui ca nu mai poti sata cu el deoarece s-a schimbat si nu va mai intelegeti. Sper ca te-am ajutat. Tine minte ascultai inima.

6 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Cum sa ma despart de el?

| Anablondyi a răspuns:

Da ...care e intreabrea? dar cred ca m-am prins ce ai vrut sa intrebi. Simti ca nu mai poti din cauza ca el are multa grija de tine? din cele spuse de tine iti arata multa dragoste, bine acum u trebuie sa exagereze cu restrictiile ca doar nu e tatal tau happywinking oricum iti spun de pe acum orice carte, cat de groasa ar fi ea se termina la un moment dat...aici ma refer la orice relatie.Dar daca chiar nu il mai vrei spuinei ca ai vrea sa luati o mica mica pauza si sa va vedeti altadatawinking va fi greu, dar daca asa simti tu si esti sigura ca nu pierzi ''o bijuterie'' fa ceea ce ai pe suflet happydar apoi daca el nu te va mai astepta si va avea pe alta, pun pariu ca vei fi geloasa si il vei dori inapoi. Aici depinde de tine cat faci pauza si DACA faci aceasta pauzawinkingwinking >big grin:big grin

| nimicaici a răspuns:

Fara supararea, daca si-a rup si hainele, nu e normal la cap!

Eu as zice sa nu te desparti intr-un loc public, trimite-i un SMS...

Eu cred ca e cea mai buna alegere [pe care o faci sa te desparti d eun neobrazat ca acesta!

Bravo si pupici:*

| Velq a răspuns:

Nu te intalni cu el, de obicei de persoanele astea e greu sa te desparti face-to-face, nu pentru ca ai avea resentimente ci pentru ca ai o temere, tipul iti poate face tie rau sau pentru a atrage atentia asupra lui se va rani singur, toate astea pentru a te face sa te razgandesti. Transmite-i lucrul asta la telefon sau printr-un mesaj, dupa care inchide-ti telefonul pentru cateva zile si lasa-l sa se consume. Sau mai usor ar fi sa-i cauti tu motive de despartire, spune-i ca ai observat ca se uita la prea multe tipe / pune-ti o prietena sa se dea la el, un astfel de lucru pentru a-l avea la mana si pentru a avea motiv de despartire. Cat despre partea cu ruptu' hainelor in public, poate Gore o fi mentoru' lui. Orice ai face ai grija cu tipu' care tinde spre o instabilitate psihica. Take care! :*

| mmmm_6578 a răspuns:

Deci,care e intrebarea ta?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

LASA-L! Este un imbecil, care vrea sa para barbat, dar el nu stie sa faca asta. Daca esti o tipa OK, meriti mult mai multwinking