| Alișa00000000000 a întrebat:

De ce oare ma indragostesc asa de repede de o persoana ....deci daca vad un baiat de care mie imi place, imediat ma indragostesc si sufar pentru ca mi e jena sa mi exprim sentimentele sad.ce trebuie sa fac? [funda]

Răspuns Câştigător
| ravyALEX a răspuns:

Dar de unde sti ca il iubesti
poate tunu il iubesti.
Sti ca dragoste e rara si ca de cele mai multe ori nu e dragoste ci doar atractie sexuala
SI daca vrei sa fi cu cineva mai intai gaseste pe cineva potrivit pentru ca daca vezi un baiat pe strada nu poti sa ii zici asa fara sa il cunosti "te iubesc"
mai intai trebuie sa il cunosti si sa vezi ce fel de om e pentru ca daca la fiecare baiat pe care il vezi ii zici ca il placi o sa fii de multe ori dezamagita in dragoste
si la partea aia ca nu poti sa ii zici ca il iubesti incearca sa faci tot cum am zis mai sus adica sa il cunosti mai intai sa vb cu el sa va imprieteniti si apoi sa ii zici ca il iubesti daca el chiar nu isi da seama

| Alișa00000000000 explică (pentru ravyALEX):

Asa este Alex...ai perfecta dreptate in ceea ce priveste atractia asta... vorba ta acum nu pot sa vad un baiat pe strada si sa i spun ca il iubesc laughing)))), asa este!

3 răspunsuri:
| mpw a răspuns:

Esti u o fire mai sensibila dar capul sus

| Stileblue a răspuns:

Buna!
Scuza-ma ca te dezamagesc dar acel sentiment nu il numesti ''indragostit''
Cand esti indragostit lupti pana il ai, si te apropii de persoana respectiva ii spui ce simti.
Eu cred ca tu doar il placi atata si nu ai curajul sa ii spui dar de la placut pana la indragostit e cale lunga!
Mult succes!
P.S.Lasa timiditatea!
Pa-pa.
Funda>>: