| Loredana96 a întrebat:

Ma aflu intr-o dilema.Nu stiu ce sa fac.
Am 17 ani.Am deja mai mult de un an decind tin foarte mult la un baiat, sint indragostita.Problema e ca baiatul ala are 22 ani.Din aceasta cauza l-am respins foarte mult timp.Mi-a dovedit prin diferite modalitati ca tine la mine.In ciuda faptului ca l-am respins, ma cauta, ma suna...mereu ma astepta cu flori la oprire.Acum e plecat in Franta.A vrut sa avem o relatie chiar si la distanta.Nu am acceptat si am fost atiiit de rece cu el.Incit cu timpul s-a indepartat de mine, si chiar a inceput sa se comporte foarte urit.A inceput sa se scrie cu verisoarele, prietenele mele.Ma durea foarte mult si i-am spus ca tin la el.Am impresia ca vrea sa se razbune pe mine.Dar totusi, sint mica si mi-e frica de un baiat cu 5 ani mai mare.Imi trec multe nebunii prin cap.Imi scrie din cind in cind. Odata in 2 saptamini as spune.Dar pentru mine e clar ca el nu vrea sa ierte faptul ca l-am respins atita timp.Din cate stie este o fata acolo in Franta pe care el o place.
Am decis sa merg si eu mai departe.Am inceput sa ies cu un baiat de 19 ani.Un baiat foarte bun si respectuos.Am incercat, dar cu timpul imi dau seama ca de fapt nu tin la acest baiat mai mult decit la un simplu prieten.Dar el tine foarte mult la mine si vad ca are intentii serioase.
Nu stiu ce sa fac.Eu tin la cel din Franta,si sint gata sa il astept, doar ca el nu se va mai intoarce. Faptul ca imi mai scrie citeodata pentru mine nu inseamna ceva.
In acelasi timp ma tem ca daca il voi respinge pe acesta de 19, cu timpul imi va parea rau.Dar nu prea ma atrage tipul.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| OnlineZ a răspuns:

In primul rand este vina ta ca l-ai lasat sa iti scape pentru cel mai absurd motiv si anume diferenta de 5 ani dintre voi de parca era diferenta de 20 de ani si era ceva iesit din comun.Ti-ai dat seama prea tarziu el probabil s-a indragostit de alta sau nu il mai interesezi.
Cat despre celalalt baiat daca nu tii la el lasa-l pentru ca poate cu timpul baiatul se va indragosti si o sa ii frangi inima pentru mofturile tale.Gandeste-te sa nu o faci lata cu amandoi pana la urma. Succes!

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Renunţă la amândoi şi gata, treaba este terminată. Celui din Franţa i-ai dat de înţeles că nu vrei o relaţie, iar acum îţi pare rău. Îl chinui şi pe cel cu care eşti într-o relaţie, iar acesta nu are nici măcar o vină.
Ai 17 ani, ai destul timp pentru aşa ceva. Nu găseşti pe cineva de vârsta ta, doar majori?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu te atrage ar fi mai indicat sa astepti pe un altul. Asa ar fi cel mai corect, sa nu ii ranesti inima cum i-ai facut-o deja celui plecat in Franta.

| T0T a răspuns:

E numai vina ta ca esti in situatia asta. Nu faci nimic.

| Emilian65 a răspuns:

Hotaraste-te, cu cine vrei sa fii. Cu cel din Franta sau cu prietenul de 19 ani. Pana la urma ai sa ramai singura, daca umbli dupa doi iepuri.

| LoveSleep a răspuns:

Tu îți bați joc de noi, nu-i așa?
Ți-am răspuns de 100 de ori la aceeași întrebare în glumă, te-am luat la mișto.
De alte 100 de ori ți-am răspuns serios, mi-ai dat și fundă uneori.
Dar e prea mult, treci odată peste! Nu te-ai plictisit de aceeași poveste de nu știu cât timp? Ai doar 17 ani, mai sunt destui băieți.
Nu știu ce să faci, dar fă ceva, orice. Ia o decizie, nu mai ai 12 ani. Dacă o s-o iei pe cea proastă, n-o să mori, o să înveți din greșeli.
Baftă și te rog eu, termină odată cu drama asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti fenomenul ciorii din gard, care isi alege singura proprietarul.L-ai vrea pe ala ca-i mai aproape de fieratania aia... Eifel, ca-i mai bun(la ceva), pe asta de il tii pentru ca ar tine la tine si egoismul e prea mare.Incerci sa iti faci copii, back-up'uri de baieti...Intr-un cuvant, iti e frica ca si cum restul masculilor ar fi castrati, iar tu ai doar o sansa cu astia 2.
Apeleaza la sinceritate, comporta-te exact asa cum vrei tu si lasa lucrurile sa se intample.Altfel o sa traiesti intr-o minciuna...

| cristinela4 a răspuns:

Încearcă să-l îndrăgești pe acesta care îți este alături!