| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Imi place de un baiat care este mai mare decat mine cu 2ani. Cand sunt in curtea scolii cam trage cu privirea la mine. Nu ma cunoaste. Unde ma aflu eu se afla si el si vine mereu insotit de grupul lui de prieteni. Oare este posibil sa ma placa sau este dor o fantezie de-a mea? Am nevoie de raspunsuri urgente, pls!

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai depinde de ce tip de baiat e... daca e genul care sa se dea la mai multe si care e genul mai macho, atunci poate vrea doar sa iti dea tie o impresia gresita sa iti faci sperante, dar e posibil ca el sa te placa, nu e exclus, poate vrea sa fie in preajma ta si ar vrea sa vb cu tine dar poate e rusinos, sau grupul de prieteni il influienteaza, sunt mai multe variante...sau poate ca tu cum il placi, iti imaginezi ca fiecare gest si privire se indreapta catre tine...eu sper sa fie asa cum iti doresi tu, bafta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E foarte posibil sa te placa! Probabil e si timid. Aveti ceva prieteni comuni sau colegi de la care sa afli despre el? Vezi daca poti prinde un moment sa vorbesti cu el intre patru ochi, dar tine cont ca s-ar putea sa fie si mai emotionat ca tine si sa nu spuna vreo tampenie.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu stii daca el doar flirtreaza cu toate fetele asa, sau doar cu tine in special reactioneaza asa. Depinde daca e mai timid, sau din contra, foarte popular in cautare de aventuri. Este posibil sa te placa, dar fii atenta la comportamentul lui, la cum se poarta cu alte fete. Daca ti se pare ceva suspect, atunci las-o balta, dar nu pana cand afli daca te place sau nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii curazoasa si intreaba-l