| SootheMySoul a întrebat:

Neata! Am si eu o intrebare:
Sunt impreuna cu un baiat foarte de treaba,ne intelegem, dar faza e ca prietenii lui si ai mei se tot baga intre noi, si chiar incearca sa ne desparta pentru ca ``nu ne potrivim``...
Ce fac?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Să îți vezi de relație ce vă pasă vouă de prieteni?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca voi va intelegeti nu le dati satisfactia sa va desparta celor care incearca sa faca asta

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cum nu va potriviti daca va intelegeti?
prietenii aceia poate vor sa petreaca mai mult timp cu voi.

| EvilThoughts a răspuns:

Hei.
Sunt în aceeași situație happy... sau cel puțin am fost.
Sunt cu un băiat de câteva luni și la început totul a fost super, ne înțelegeam perfect, dar cu timpul au apărut și certurile (ca-n toate cuplurile de altfel) și prietenii lui au început să-i spună că eu nu sunt potrivită pentru el, că mai bine ar fi să ne despărțim, că nu suntem unul pentru altul și alte chestii de genul ăsta.
Ideea este că uneori chiar simțeam că nu mai pot și că mai bine ar fi să renunțăm, dar după o perioadă mai zdruncinată ne-am revenit și acum suntem la fel de îndrăgostiți ca la început.Nu spun că nu e loc de mai bine, dar prietenii lui au încetat să îi mai spună ce să facă și ne-au acceptat în sfârșit ca pe un cuplu.
Ceea ce încerc să îți spun este că dacă voi doi vă înțelegeți nu văd de ce ați asculta ce spun ceilalți.Voi știți mai bine cum este relația voastră și de ce are ea nevoie. Ignoră-i pe cei care vă vor răul.Aceia nici măcar nu pot fi numiți „prieteni".Lor ar trebui să le pese de fericirea voastră cel mai mult. happy
Sper că te-am ajutat. Baftă!

| neutrino a răspuns:

Atunci cand toata lumea spune ca te-ai imbatat, este bine sa mergi sa te culci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca "va potriviti", nimeni nu va reusi sa va desparta. Lasa-i in pace.

| Liliana1981 a răspuns:

Continua relatia. Si spune-le prietenilor ca o sa decideti voi doi daca va potriviti sau nu.

| AnneMarie78 a răspuns:

Daca va ibiti nu renuntati.

| pisicel12 a răspuns:

Decizia este doar a ta sia iubitului tau daca va potriviti sau nu! Daca te intelegi bine cu el ce conteaza parerile altora! Sfatul meu ascultati inima, vezi daca te intelegi bine cu el daca este o relatie de durata sunt foarte multe baftawinking in continuare happy