| anonim_4396 a întrebat:

Suntem impreuna de aproape 3 ani si de aproximativ un an locuim impreuna. Eu am 21 si el 24 de ani. De ceva timp am impresia ca nu imi mai ofera suficienta atentie inainte de a face dragoste. Mai exact, preludiul consta doar in a ma tine in brate si a ma mangaia pasiv pe corp, iar eu nu simt nici ca ma doreste, nici nerabdare, nici nimic din ceea ce simteam altadata. Doar am impresia ca asteapta ca eu sa ajung in acel punct in care sa vreau sa trecem la actul sexual propriu-zis. Cu toate acestea, eu il mangai si sarut pe gat, pe fata, par, pe piept, abdomen, peste tot...si asta pentru ca imi place, dar uneori mi-ar placea ca si el sa imi faca mie la fel. E evident, uneori am mai mult,,chef" sa facem dragoste si atunci nu e nevoie de prea mult. Insa alteori simt ca,,nu am chef" in acel moment, dar daca imi ofera atentie, incep imediat sa imi doresc. Din pacate, el doar ma ia in brate, ma mangaie incet, pasiv, fara dorinta si asteapta ca eu sa vreau. I-am spus de n dati sa ma mangaie, cum, pe unde, sa ma sarute si pe unde, dar o face doar atunci sau prea putin si simt eu ca nu isi doreste cu adevarat. Data viitoare, daca nu ii spun, nici nu o face, iar eu ma simt prost pentru ca intr-un fel, cred ca o face din obligatie si pentru ca eu ii zic asta.
Voi ce parere aveti si ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta la 21 de ani deja relatie de 3 ani, esti constienta ca rece tineretea si studentia pe langa tine? esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, sa iesi cu fete in lcub, sa te imbeti chef in camin, mers la cursuri examene nu sa te muti cu iubi si sa te plangi ca ala deja s-a plictisit si va vreasa incerce si altceva, sunteti tineri este normal sa aveti diversitate sexuala, relatia voastra nu mai are rost incheiati si treceti la urmatorul pat

| Saamira a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Tu ai ceva cu schimbatul paturilor, cu bautul, clubul si caminul, clar. Te-ai gandit ca nu tuturor ne plac chestiile astea? Eu nu fuzionez cu niciuna, iata ca te dezamagesc. Fiecare isi are propriile principii. Poate am o relatie disfunctionala pe de o parte, dar pe de alta parte - am alta viziune despre viata in multe alte privinte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este comportamentul tipic al barbatului care a ajuns sa faca sex doar in virtutea rutinei considerand acest lucru ca pe o obligatie fata de sotie. Se pare ca nu este adeptul fanteziilor sexuale si nu-l poti invinovati pentru acest mod de a gandi si a se comporta.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu se pricepe sa te aduca pe cele mai inalte culmi, ai rabdare cu el ca va veni timpul cand va actiona el primul si vei fi si tu multumita de ce va face el.