| rikkimady16 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine. Am un prieten de 11 luni si parca nu stiu, parca nu ma mai gandesc asa cum ma gandeam inainte la el si la noi, adica inainte daca ma gandeam ca poate nu o sa mai fiu cu el imi venea sa mor, dar acum parca nu mai am treaba, adica mi-e indiferent. el ma iubeste enorm si imi demonstreaza asta, dar eu nu stiu daca il mai iubesc sau a intervenit rutina si m-am obisnuit asa cu el si doar atat. nu stiu cum sa imi dau seama daca eu chiar il iubesc sau nu...cum as putea sa imi dau seama?... dau funda:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,nu esti bine,desi esti foarte bine...
Stii,toata viata noastra cautam dragostea,plangem dupa ea,ne simtim jumatati de intreg cand suntem singuri,pentru ca intr-o zi,culmea chiar noua ni se intampla(!),sa dam peste ea,neasteptat,minunat,extraordinar!
Destul timp o degustam,ne infruptam din bucuria nestavilita pe care ne-o aduce,viata devine brusc minunata,zbarnaitoare si bubuie de emotii!
Dupa primul entuziasm,intram in starea de siguranta,avem dragostea in maini,o respiram,o mancam,ne spalam cu ea,dormim si ne trezim cu ea,dragostea a venit si n-are de gand sa plece!
E ca relaxarea,dupa o mare sperietura,incerci sa te linistesti,dar teama tot iti da tarcoale,greu te calmezi,dar daca reusesti,uiti de sperietura initiala...
Tu,acum,ai uitat de sperietura si incepi sa te plictisesti cumva,te legeni in siguranta dragostei voastre si iti lipseste adrenalina.
Numai ca asta nu e un motiv sa iti bati cuie in talpi singura,o dragoste moare daca nu e intretinuta.
De amandoi!
Singurul meu sfat e sa schimbi ceva,poate mai multe,in viata voastra,nu lasa plictiseala sigurantei sa teasa panze de paianjen peste inima ta!
Mergeti in mici excursii,urcati pe munte,urca-l in tren si coborati in primul oras mare din apropiere, cumparati un catel sau o pisica, incepeti un program de jogging, pune-l in situatii noi si vei descoperi un om nou, te vei reindragosti de el!
Ai dragostea in maini.
N-o lasa sa moara!

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rucsiii95 a răspuns:

Incearcati sa luati o pauza happy, si iti pui sentimentele si gandurile in ordine. nu pierde asa baiat, daca zici ca te iubeste enorm!

| rikkimady16 explică (pentru Rucsiii95):

Nu pot sa iau o pauza. daca iau o pauza poate ele se gandeste ca totul s-a terminat si poate pana o sa imi dau seama ca eu de fapt il iubesc el o sa plece. si atunci ce fac?

| rikkimady16 explică (pentru Rucsiii95):

Si chiar ma iubeste. nu stiu cum sa explic, dar e cel mai minunat baiat de pe lume. e asa cum ar trebui sa fie orice baiat cu o fata si cum ar trebui sa se comporte orice baiat cu iubita lui si ma iubeste, sunt sigura, se vede in ochii lui asta si in felul cum pune mana pe mine si cum zambeste cand se uita la mine si in toate gesturile lui.

| Rucsiii95 a răspuns (pentru rikkimady16):

Minunat! Si pe tine ce te-a facut sa nu mai tii la el?! ( sa nu te mai gandesti la el asa des, etc. )

| rikkimady16 explică (pentru Rucsiii95):

Nu stiu, asta e problemastraight face

| Rucsiii95 a răspuns (pentru rikkimady16):

:-s. Incearca sa te apropii de el, iesiti mai mult impreuna. stati mai mult impreuna. si poate o sa-ti revina la loc sentimenele! >big grin

| rikkimady16 explică (pentru Rucsiii95):

Spercryingcrying

| Rucsiii95 a răspuns (pentru rikkimady16):

puppy dog eyes sper si eu sa va fie bine! >big grin

| ScarRz a răspuns:

Dai papucii, daca dupa un timp il vrei inapoi inseamna ca il iubesti. Ia o pauza, dar nu-ti bate joc

| shadow_7590 a răspuns:

Exact asa patesc si eu, dar sunt baiat.Doar ca eu ma plictisesc doar de o zi petrecute cu ele.Am avut o prietena, cand aveam vreo 9-10 ani iar eu tineam foarte mult la ea.Aceasta isi schimba prietenii ca pe sosetele.Eu cred ca de asta suferi si tu.Ai avut pe cineva care a facut asa si acum parca ti-e greu sa ai incredere in prietenul/prietena.Eu am gasit doar acest raspuns in cazul meu, nu stiu daca se potiveste si la tine

| rikkimady16 explică (pentru shadow_7590):

Am incredere in el, chiar am, dar parca nu mai stiu ce simt de la o vreme incoacesad sau daca mai simt ceva pentru el. adica ceva ceva tot simt, dar nu stiu daca e ca la inceput sau daca a mai scazut iubirea asta a mea pentru el. nu stiu daca intelegi ce vreau sa iti spun happybig grin

| shadow_7590 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa discuti asta cu un prieten apropiat sau chiar cu el.Noi nu te putem ajuta deoarece nu iti stim viata, dar un prieten care va este mereu alaturi si stie ce faceti mereu poate sa va ajute.