| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu unde ajungem cu generatia tinerilor din ziua de azi. Cum homosexual/bisexual la varsta de 15 ani? Acum cateva zile m-am coborat la mintea unui copil de 15 ani care zicea ce el e "bisexual" si ca isi cauta iubit. M-am dat si eu drept bisexual ( la misto ) sa vad unde vrea sa ajunga,iar din vorba din vorba am dat in altele. In ciuda faptului ca nici macar nu stia cum arat, dar incepuse sa imi spuna ca deja are sentimente pentru mine,ca ma place, ca isi doreste o relatie cu mine, ca ma iubeste si mi-a spus ca daca eu nu doresc o relatie cu el, macar sa ne intalnim ocazional sa facem "nebunii" ( adica, sex ). Eu am 28 ani, l-am luat la misto. Dar uite cat de usor poate sa cada un copil pe mana pedofililor. Si in anul 2019 nu pedofilul invita copilul la sex. Mai nou copilul se ofera singur. Din pacate traim intr-o tara in care democratia este inteleasa gresit. Prea multa libertate, prea mult internet, prea multa tehnologie.

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Prea multa libertate, prea mult internet, prea multa tehnologie. Si prea putina educatie! Sau deloc. Mai ales ca parintii acestor copii sunt si ei tineri cu prea multa libertate (sau libertinaj).
Iti dai seama ca ei nici nu stiu ce e aia "bisexual", ca nu stiu ce este un sentiment, dragostea. In loc de grija cartii, au grija relatiilor sexuale. Apoi se plang ca nu sunt intelesi, ca sunt nedreptatiti, ca societatea nu le da drepturi... De ajungi sa te rogi sa vina sfarsitul lumii ca sa curete toata aceasta mizerie.

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De aia femeile ajung curve pentru ca se ofera singure pe internet lol, nene hai sa inventam masina timpului sa mergem in vremea comunista sa fim oameni de rand altfel nu se poate. Destui prosti si panarame se freaca de noi pe strada.

| Andreeush a răspuns:

E trist si din pacate asta e realitatea.
Sunt parinti care ofera prea multa libertate copiilor si mai tarziu regreta ca acesti au luat-o pe cai gresite.

| sofisis a răspuns:

Scuzati-ma ca intervin si eu si ma bag precum chilotii in dos dar... ce e asa decadent in a face sex? Ok, nu mi doresc pentru copiii mei sa faca sex de pe la 15 ani dar prefere sa faca sex decat sa se drogheze, sa intre in cine stie ce gasti, sa bea sau sa renunte la scoala. Sincer.

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

E infinit mai mizerabil decat sa bei si chiar decat sa te droghezi.
Iti spun foarte sincer, as prefera sa-mi gasesc fiica de 15 drogata decat gravida.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Nu TOATA lumea care face sex ramane gravida. Helou....ne revenim putin?
Stiu ca tu esti foarte puritan in ceea ce inseamna sex dar pentru mine e mai grava bautura sau drogurile decat inceperea vietii sexuale.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Dar nici sa propuna sex unor persoane cu 13 ani mai mari decat ele. Eu am vrut sa vad unde vrea sa ajunga, dar altii pot fi pradatori sexuali sau proxeneti si pot chiar sa profite de naivitatea copilului. La varsta de 15 ani nu exista nici un bisexual sau homosexual. Exista doar curiozitati si lipsa de atentie din partea parintelui. Copilul, vazandu-se lasat de capul lui, ajunge sa isi doreasca sa practice ce vede pe internet sau ce i-au povestit altii.
Dupa raspunsul dvs. sa inteleg ca ati accepta ca minorul sa intretina raporturi sexuale cu un adult, in schimb sa mearga la scoala, sa nu aiba gasti si sa nu consume alcool. Dar nu stiti ca intr-o astfel de situatie copil este incercat psihic si va ajunge sa practice toate cele mentionate de dvs. La 15 ani e copil naiv, dar crescand si maturizandu-se va ajunge sa aiba stari de vinovatie si chiar tentative de sinucid.
Se pare ca dvs. nu constientizati cat de grava este situatia.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)
1. Nu ma mai dumneatalaci atata
2. Voi pe ce planeta traiti? Voi chiar credeti ca asta e recenta? Ca e treaba de vreo 10 ani incoace? E de cand lumea si pamantul,. In istorie femeile se casatoreau la 14-15 ani. La 18 ani erau deja "trecute".
3. Tu chiar ai impresia ca, copiii mei sau ai tai or sa vina sa ne intrebe inainte sa faca sex? laughing)) Nu. Scopul meu e sa ii invat cum sa se fereasca de boli si de sarcini. Nu sa ramana virgini pana la 30 de ani.
4. Eu mi-am inceput viata sexuala la 18 ani cu unul de 27. Diferenta mare as zice eu, M-a corrupt? Nu. Si crede-ma ca la fel de matura eram in gandire si la 15. Sunt oameni si oameni pe planeta asta.
5. De la 16 ani legea iti da dreptul sa consimti relatii sexuale... deci nu prea se mai pune problema de corupere de minori, nu crezi? Bine ca avem dreptul sa ne f*tem de la 16 ani dar sa bem, sa conducem si sa votam abia dupa 18. Nu vezi nimic ciudat in asta?
7. (cred, ca am pierdut numaratoarea si mi-e lene sa dau scroll in sus) Ba da, la 15 ani un individ poate determina daca este sau nu homosexual, bisexual etc.
8. Inteleg ca pustiul stia ca ai 28 de ani?

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Inca de la inceputul conversatiei cu el i-am spus cati ani am. Nu cred ca mai are rost sa continuam discutia. Avem gandiri diferite. Du-te si tine-ti morala in alta parte.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. Asa ma gandeam si eu.

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Era un fel de a spune. Hai sa fiu mai clar: prefer sa imi gasesc fiica cu acul in vena decat cu penisul in vagin.

| SG1995 a răspuns (pentru sofisis):

Niciuna nu e gravă dacă sunt utilizate cu cap, nu mi se pare grav ca un puști de 15 ani să bea doamne ferește o bere, sau să și-o tragă, e grav dacă nu ia în calcul riscurile și acționează imprundent, da. Adică orice exces e grav, dar ce nu e exces, e ok.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene ești tu prea puritan, și ai dat de un exemplar prost și credul. Acum bagă iarăși naibi la somn.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte, tu practic ești ești în perioada puritani, wellcom in 21 century.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Aș spune, ceva nasol, dar nu-mi permit censori ăștia, dar ești un specimen demn de dispreț.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

"dar ce nu e exces, e ok." Deci pot sa ucid sau violez cu moderatie?

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Mă refer la alcool.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Super. Ce sa zic. Deci o preferi moarta de vreo supradoza, preferi sa iti fure din casa si sa ajunga sa si vanda corpul pentru droguri....decat sa o lasi sa faca sex cu un gagic. Wow. Hai ma Plato, pe bune?

| Xelon a răspuns (pentru sofisis):

Stai liniștita!
Glumește, sper...thinking

| Donsavas a răspuns:

S ar putea să fie homoromantic si sa cedeze tentațiilor sexuale din dragoste. E copil, nu stie sigur ce vrea si experimentează, ori el își dorește să învețe mai multe de la cei mai mari. Oricum la vârsta lui, chiar dacă e minor, ar trebui să aibă discernământ.

| Dismally a răspuns:

Nu prea vad unde este problema. Daca isi cauta iubita in loc de iubit era mai bine? La 15 ani nu mai este chiar copil... Crezi ca in perioadele de dictatura cand nu exista nici tehnologie nici libertate nu erau homosexuali / bisexuali? Te inseli.

| SG1995 a răspuns (pentru Dismally):

Dacă unul de 15 futea una de 30 era lăutat, dacă se întâmplă invers ea e victimă, și el pedofil.

| ywar a răspuns:

Lipsa de educatie, dezinteres, copii facuti la betie si generatia plina de tehnologie prost utilizata. Cocktail exploziv, un dezastru pentru anii ce vor urma. Nu cred ca cei ce se pregatesc acum sa intre in viata ne vor plati pensiile. Cel putin mie, poate dvs mai aveti o sansa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"Tinerii din ziua de azi nu se gândesc decât la ei înşişi. Nu au pic de respect pentru părinţi sau persoane în vârstă. Vorbesc ca şi cum ei înşişi ar şti totul şi ceea ce noi considerăm înţelepciune este lipsit de relevanţă pentru ei. Cat despre fete, sunt directe, lipsite de modestie şi nefeminine în limbaj, comportament şi îmbrăcăminte" Socrate (470 Î.H.-399 Î.H.).

Astfel ca nu iti inteleg oful.

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Tocmai ai dovedit ca asa e natura umana, animalul ala din noi

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bisexualitatea și homosexualitatea sunt lucruri care au existat din totdeauna. Nu e ceva nou. La pubertate descoperi de ce ești atras cu adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

, partial ai dreptate dar pedofilia in adevaratul sens al cuvântului este atractia de copii prepubescenti(baieti 10-11 ani care nu au intrat in perioada pubertatii, nu isi dau seama de sexualitatea lor) nu au par la putulicã, Astfel de intâmplari au fost destule si inaintea internetului stai linistit

| Henrypericolpublic a răspuns:

Trebuie mai multa educație. Din păcate mulți tineri sunt așa dar lasa-i...vor regreta ei.Noi oamenii normali hai sa ne bucuram de viață.

| SupMates a răspuns:

Ai mare dreptate...
Sunt constient ca generatia noastra este una de idioti si sincer nu vad un viitor prea luminos dar trebuie sa continuam sa speram.
In ziua de azi nu conteaza calitatea cuiva ca om ci doar bani pe care ii are si tupeul fantastic dus la cote maxime!
Oricum proverbul "cum îți așterni așa dormi" este cel mai capabil sa descrie situatia generatiei noastre. Oameni de genul nu vor avea un viitor prea stralucit parerea mea, cel mai probabil la batranete vor gusta greul.
Trist...

| Dom1 a răspuns:

In direcția asta mergem cu mare viteza, de autodistrugere. „Ne-am căptușit cu modele false, modelul omului care reușește ușor, care se descurcă, care știe să facă bani. Ne-am pierdut moralitatea, manierele și educația. Am uitat să ne mai îmbrăcăm frumos, să ne mai purtăm elegant. Am pierdut, nu burghezia materială, ci noblețea spirituală. Trăim astăzi într-un mediu semi-cultural și parvenit, impulsiv și brutal. Suntem foarte departe de ceea ce am fost cândva!" (George Enescu)