| DjBl3ndar a întrebat:

O intrebare numai si numai pentru fete
Daca sunt pe stop ( am cilu ) pot sa fac sport? SI azi la sport trebuie sa sarim si la capra. Am nevoie de raspun urgent. Dau FUNDITA.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

La noi in clasa erau fete care aveau ciclu si de 2 ori pe luna, ca sa scape de sport.hee hee

| katy a răspuns:

Bineinteles ca poti daca nu mai esti virgina iti recomand OBwinking

| AnGeL a răspuns:

Nu nu poti sa-l faci

| Aηηy a răspuns:

Buna, nu trebuie sa faci sportul daca esti pe stop. Daca ai o profesoara de sport e mult mai usor sa ii zici ca esti in perioada pe care o au fetele o data pe luna, esti la menstruatie si ea te va intelege si nu iti va pune absenta. Problema e daca ai un prof, cum sa ii spui? ii zici si lui la fel dar trebuie sa te creada ca sa nu iti puna absenta pentru ca unele fete care nu au chef sa faca sportul le spun profilor ca sunt pe sport si de asta isi cam pierd increderea in ele.
Daca nu vrei sa iei absenta spune-i profei / profului ca esti pe stop si se rezolva.winking

| Foca a răspuns:

Buna. Nu daca esti pe stop nu faci. Te duci la prof/profa, si ii zici ca esti pe stop, si o sa ai liber. Asa cahee hee azi nu faci sport. Asa faceau fetele de la mine din clasa mai mereu sa scape de sport laughing
Succes.
Ciaowinking

| A12NDRA a răspuns:

Eu fac mereu sportul in perioada aceea,mai ales ca am si antrenamentele si nu am cum sa ii zic profesorului ca am probleme.Mie una nu mi s-a intamplat nimic, si de cand fac sport in acea perioada chiar ma tine mai putin.
Ti-am spus ce fac eu, tu decizi daca ma asculti.Succes!

| NoChanceForUs a răspuns:

Mda...la colegele mele menstruatia e toata luna, nu da nimeni pe la sport.

| Needle a răspuns:

NU in nici un caz sa sari la capra, eu fac spurtul oricum dar nu cand sarim la capra deci NU

| Shift a răspuns:

Cand ai menstruatie poti face excercitii, dar usoare! Nu te apuca sa faci adbomene sau exercitii ce te pun in dificultate, mai ales saritul caprei. :]

| ingerashmyk a răspuns:

Nu, dimpotrivă, e indicat. Dar cu măsură, şi cu grijă să nu te pătezi. Un pic de mişcare reduce durerile şi te face să te simţi mai bine.