| katy1997 a întrebat:

Oare credeti voi ca prietenul meu ma va iubi la distanta?

16 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Daca pleaca sa lucreze sau timpul in care este plecat este limitat, atunci dc nu.Insa de obicei "ochii care nu se vad se uita".Va veti hrani cu amintiri un timp.Atat tu cat si el cu timpul poate va veti satura de singuratate si distantza.Sau,poate nu! Cert este ca o relatie inseamna aici si acum! Prezent! Nu ce a fost si ce va fi!

| giuly a răspuns:

Nu.

| underground05 a răspuns:

Daca te iubeste intr-adevar, nici distanta si nimeni si nimic nu il poate face sa nu te mai iubeasca!

| Laurretta a răspuns:

Este posibil să te iubească, dar va trebui să vă întâlniți cât de cât (cel puțin o dată la lună) altfel relația se poate termina. Și eu am avut o relație la distanță(5 luni) și ne-am iubit mult dar știi cum e proverbul "ochii care nu se văd se uită".

| katy1997 explică (pentru Laurretta):

Noi timp de trei luni nu o sa ne putem vedea din cauza ca e plecat la lucru si e departe

| Laurretta a răspuns (pentru katy1997):

Dacă te iubește cu adevărat te va iubi tot la fel, dar o sa va indepartati putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru katy1997):

Aoleo, dar cati ani aveti amandoi? Sigur nu reprezinta anul nasterii tale 1997 ala?

| Nic0le a răspuns:

Daca aveti o relatie stransa din punct de vedere sentimental cu siguranta distanta nu va fi un inpediment in calea fericirii voastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Judecand dupa finalul nick-ului tau, la varsta asta rar gasesti pe cineva care chiar sa iubeasca. Multe sunt acele relaltii carora imi place sa le numesc relatii de weekend, de sapte zile, facute la joaca sau la pariu. Ele se destrama repede, din orice nimic si apoi unul din el (in general fata) vine si cere statusuri aici pe TPU, de indiferenta sau inimi frante sau tot felul de vrajitorii prin care sa il intoarca inapoi la ea. In fine, am fost putin off-topic.

Nu, nu cred ca te va iubi. La varsta asta, am auzit de destui viteji din astia care credeau ca sunt un caz izolat, ca intr-adevar se iubesc si ca iubirea lor va dura vesnic, ca nu conteaza distanta. Eee, pe naiba. In timp ce iti scrie tie mesaje de dragoste, poate se saruta cu alta. Stie ca tu nu ai cum sa il verifici astfel, si chiar daca ai incerca prin intermediul prietenilor, al tau ii poate santaja sau orice altceva...
Pentru unii devine chiar stresant. Distanta asta ii macina, ajung sa isi doreasca ceva palpabil, nu o persoana de pe monitor.

Trage tu concluzia, va rezista?

| katy1997 explică:

Mersi de sfaturile astea voastre teribile sinteti niste needucati

| DianaManaile a răspuns:

Cea mai mare prostie relatia la distanta.1.si 2 noi nu avem de unde sa stim ce face iubitu tau daca te imi iubeste sau nu, nu putem spune nici o parere.si ps: tu esti o proaste, nu realizezi ce e iubirea nu? iubirea nu este daca si cu parca.este ca te loveste si orice ai face nu o sa poti uita. puti a prostie!

| liveliveeeeee a răspuns:

Ce intrebare cretina straight face. prietenul tau te iubeste cel mai mult in gura esti o vaca cu spermuta la gura

| katy1997 explică (pentru liveliveeeeee):

Ei si tu e seama la vorbe singur esti cretina sau cretin ce mai esti proastu(prostule)

| sexygirlllllllllllllllllllllllll a răspuns:

Ai invatat sa sugi pe*licica si vii pe TPU

| clawwwww a răspuns:

Ce terminataaaaaa

| Sabincuc a răspuns:

Daca ii sugi putin pe.la te iubeste si asa