| Stefan2323 a întrebat:

Ok acum despre fratele meu.
El are 12 ani jumate si are cam aceeasi problema ca mine, are o prietena care ii place ff mult a intrebat-o acum cateva zile daca vrea sa stea cu el si ea a zis ca da vrea dar este sora cu fata pe care o plac eu ma rog asta nu conteaza.Ele sunt cam la fel acelasi tip de vbt si aceeasi timiditate.ea a zis ca nu stie ca ii este rusine sa nu faca misto de ea. Dupa cateva zile ea a iesit cu fratele meu si prieteni dar ei ii era rusine sa vorbeasca cu el...Dar a stat cu el si nu poate sa treaca de bariera atingerii ce sa faca dau fundita primului raspuns corect

Răspuns Câştigător
| EUBMV89 a răspuns:

Parerea mea este ca mai intai sa o cucereasca si dupa aceea sa treaca la altele. Cred ca ar trebui sa o ia usor, sa fie respectuos cu ea (ma intelegi la ce marefer sper). Ar trebui sa incerce sa petreaca mai mult timp impreuna cu ea pentru ca asa va capata si ea incredere si automat ca fiind mai increzatoare va fi mult mai deschisa cu fratele tau si ii va permite mai multe lucruri. Dar stii tu ca este o vorba ''cu rabdarea treci marea'' asa ca ar trebui sa mai aiba si el putina rabdare. happy

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cam tarziu s-a hotarat si el sa inceapa aventuri sentimentale (12 ani). Chestiile astea se incep de pe la 5 ani. Acum e cam batran, nu cred ca mai are sanse. Dar sa incerce. Mai stii?

| HaS4 a răspuns:

Copii prosti la 12 ani sa isi faca gagica straight face daca mai era ceausescu si auzea de asa ceva cred ca il loc de p u - a le facea pi=z=====d a

| kaynn a răspuns:

Sa mearga singuri la o plimbare intr-un parc si sa ii vb deschis de sentimentele lui fata de ea si o sa se deschida si ea.

| Stefan2323 explică:

Ei ii place de el dar sunt prea timizi ca sa faca primul pas... adica o imbratisare sau un tinut de mana
p.s:uitate la mesaje

| EUBMV89 a răspuns (pentru Stefan2323):

Pai am vazut si ti-am spus care este parerea mea. Citeste atent. happy

| EUBMV89 a răspuns (pentru Stefan2323):

Am vazut mesajul tau insa nu imi da voie sa iti raspund mai bine zis sa iti trimit mesaj. Am inteles ce vrei sa spui. Vreau sa imi dai un exemplu cat mai detaliat posibil. Eu am sa iti raspund aici tu trimite mesaj daca nu vrei sa faci publice anumite detalii.

| Stefan2323 explică:

Faza este ca au aceeasi problema ca mine...ii este rusine sa nu rada ''lumea de ei''

| EUBMV89 a răspuns (pentru Stefan2323):

Astept mesajul tau. Cred ca te pot ajuta in privinta la ceea ce ai spus, dar fi mai concret sau da-mi un exemplu.

| EUBMV89 a răspuns (pentru Stefan2323):

Cum vad ca nu imi raspunzi am sa incerc sa te ajut in masura in care pot. Cum ti-am zis mai inainte sa incerce sa petreaca mai mult timp cu ea pentru a se cunoaste mai bine. happy Sa ii spuna ca ii plac ochii ei spre exemplu sau parul, etc... ca nu se astepta sa se inteleaga atat de bine, sau ca nu se gandea vreodata ca va gasi o persoana ca ea cu care sa aiba in comun atatea lucruri si la care sa tina atat de mult cum tine la ea. Sa ii spuna ca ea este tot ce si-a dorit el vreodata si ca nici macar prin minte nu ii trecea ca o asemenea persoana exista.

| EUBMV89 a răspuns (pentru Stefan2323):

Si in ceea ce priveste lumea nu ar trebui sa va intereseze chiar deloc. Lumea vorbeste din invidie nu din caritate sau admiratie.

| Stefan2323 explică:

Sabin du-te frate si culcate nu ai ce face? Eu vorbesc serios u la varsta de 12 ani nu visail la o gagica? EUBMV89 o sa iti trimit acel mesaj