| anonim_4396 a întrebat:

Ok, m-am indragostit din nou de persoana nepotrivita, lui nu ii pasa de mine, a luat totul ca pe o joaca. Nu pot sa trec peste, ce sa fac?

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand nu poti sa treci peste, incearca sa treci prin, pe sub, pe langa. Ideea este, cand trebuie sa mergi mai departe, trebuie sa depasesti obstacolele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna păi în primul rînd cîti ani ave ti voi? Iar in al doilea rînd după cît timp sau cum ti ai dat seama că nu este persoana potrivită?

| Lavii007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

17 si 19..am vorbit cateva saptamani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lavii007):

Deci tu ai 17 si el 19, stai linistită nu dispera, incă dragostea adevărată nu a sosit, cu sigurantă vei găsii o persoană potrivită pentru tine. Eu i ti doresc succes.

| Alexandru0007 a răspuns:

Treci pe langa, daca nu poti pestehappy serios acum, eu m-as enerva la culme daca ar fi doar o joaca si as cauta un alt baiat care stie ce vrea

| Danysan a răspuns:

Usor spun unii sa uiti dar e cam greu sa faci asta gand esti indragostit. Sfatul meu este sa incerci sa iti gasesti un Baiat care sa tina la tine cu adevarat.Chiar daca esi cu cineva numai sa uiti de asta dar macar fa-o, cu Timpu o sa il uiti si nu se stie unde te asteapta acel Baiat care o sa te faca sa te simti speciala.

| Public22 a răspuns:

Lasa-l in pace. Timpul le rezolva pe toate ai sa vezi!

| Hαppiηеss a răspuns:

Vei trece peste, ai nevoie de timp!

Răspuns utilizator avertizat
| Z3R0H0uR a răspuns:

O sa treci peste, gaseste'ti pe altcineva.

| Rührselig a răspuns:

Renunţă la el imediat. Întretimp umpleţi resentimentele în ceva constructiv.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Gaseste-ti alta preocupare si incearca sa iesi cu amicii in oras.

| anonimus321 a răspuns:

Iesi,plimba-te,asculta muzica (nu trista),uita-te dupa altcineva,fii fericita,nu te mai gandi la el,gandeste-te ca va veni curand persoana potrivita pentru tine! Ocupa-ti timpul cu ceva si lasa-l naiba, vine altu, mai frumos, mai special iar el va muri de gelozie deoarece te-a pierdut pe tine, deoarece esti a altuia. Succes!

| ILoveYou26 a răspuns:

Sa incerci sa stai cu altcineva, si cu timpul il vei uita happy

| Lavii007 a răspuns (pentru ILoveYou26):

Nu mai am incredere sa incerc cu altcineva...

| Danysan a răspuns (pentru Lavii007):

Eu am Impresia ca tu te bagi cam unde nu trebuie.Mai pe Inteles ar Trebuii sa iti dai seama ca atata fetele cat si baietii trebuie sa isi stabileasca Relatii in Functie de lungu Nasului, ca asa fiecare Baiat ar vrea sa aiba alaturi o Splendoare de Fata, iar fetele cei mai Buni Baieti dar problema e ca nu e asa simplu sa le/ii faci sa te placa.

| ILoveYou26 a răspuns (pentru Lavii007):

Te inteleg. Da daca vei sta mereu cu frica, nu vei putea sa treci peste, si sa-ti gasesti pe altcineva mai bun.Trebuie doar sa incerci.

| AvGaNu1997 a răspuns:

Mda e nasoala treaba sti ce sa faci du-te si dai o bataie buna laughing sa nu mai faca asa ceva happy si dupa iti garantez ca nu o sa mai o ia in joaca cu tine nici un barbat happy