| nky333 a întrebat:

Pe data de 25 septembire eram aproape sa fac dragoste cu prietena, dar mi-am dat seama. ce era sa fac. Spre fericirea mea, nu am penetrat-o, doar am atins-o, iar la 5 minute am ejaculat in cearsaf, ci nu in vagin. Ea fiind virgina, eu virgin. Exista sanse ca ea sa ramana insarcinata? Ajutati-ma, sunt foarte speriat. sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca esti complet lipsit chiar si de cele mai elementare cunostinte despre modul si mecanismul prin care se poate forma o sarcina. Deoarece nici prietena ta nu are informatiile necesare privind modul si mecanismul prin care se poate produce/naste o sarcina cititi impreuna cu atentie urmatoarele informatii : Din numarul total al celor circa 28-30 de zile ale unui ciclu menstrual normal, doar in cele 3-4-5 zile care reprezinta PERIOADA FERTILA a ciclului respectiv, se poate forma o sarcina. In restul zilelor chiar daca ajunge SPERMA in vagin (si nu acel inovensiv lichid preejeculator), teoretic este aproape imposibil sa se formeze o sarcina. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci si baiatul/barbatul, ar trebui sa cunoasca precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar trebui sa stii neaparat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca SIMULTAN/CONCOMITENT si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa patrunda, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL femeii (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul (in cazul in care aceasta exista). In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si trebuie tot in mod OBLIGATORIU, SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. Sper sa intelegi si sa-ti fie de folos pe viitor explicatiile prezentate chiar si doar asa foarte pe scurt. Pana va veti informa si veti acumula o minima experienta in domeniul vietii sexuale, sa folositi mereu o metoda de protectie cel mai la indemana fiind prezervativul. Multa sanatate!

| nky333 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci sa stau linistit?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare si nici ejaculare in vagin nu poate ramane gravida. In situatia asta ati ramas amandoi virgini.

| nky333 explică (pentru Emilian65):

Intr-adevar. ea himenul inca il are intreg. si nu a fost ejaculare in vagin. dar ea acuza niste dureri de burta. da bine ca. ciclul l-a avut acum 2/3 saptamani. Stii din ce cauza poate fi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca te si vad, cu lacrimi in ochi, coplesit de regrete si remuscari, ejaculand ca un cartof in cearsaf...

| SARKAN a răspuns:

N-are frate nimic.stai fara nici o grija

| Cosmin1983c a răspuns:

happy stai linistit. daca ai ejaculat in cearsaf. de ce sa mai ramana virgina?