| chandnisharma a întrebat:

Pentru doamnele care au nascut, cat ati luat in greutate in urma sarcinii?
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

10kg cu bebe in burtica... dupa nastere sau pierdut 6 kg si dupa 9 luni am fost ca inainte sa raman insarcinata.Cam atat dureaza sa te refaci 9 luni, tot atat cat a stat bebe in burtica, desi se intampla si mai devreme.
Dar sa stii ca 5-6 kg e numai lichidul amniotic!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sotia mea nu a nascut inca, din calcule am mai avea inca o luna dar poate mai putin, pana acum a luat in jur de 20 kg. Dar ei nu i-a fost defel rau in aceasta perioada, si ii si inalta si bine facuta.

Abh
| Abh a răspuns:

M-am ingrasat 16 kg.

| valy a răspuns:

Aici depinde de persoana.nu exista o greutate exacta.si oricum in afara de burta dilatata mama poate incepe sa faca sport si va mai da jos.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Sora mea cand a fost insarcinata a luat 10kg iar cumnata mea care este mai gurmanda 20kg.in concluzie daca nu mananci in exces si incerci sa te abti sa nu mananci dupa ora 7 decat fructe nu iei foarte mult in greutate depinde de metabolismul fiecaruia.