| Elnnna a întrebat:

Pot fi insarcinata daca ciclul mi-a venit regulat insa nu stiu cum sa va spun, imi simt burta tare asa? Luna trecuta am luat pastila de a doua zi in primele 24 de ore. Este posibil?

8 răspunsuri:
| fazu a răspuns:

Depinde ce pastila ai loat?straight face ai loat 2 la 12 ore?

| Elnnna explică (pentru fazu):

Am luat postinor una la 10 11 ore maxim 11 de la actul sexual si cealalta pastila la 11 ore de la prima

| Dianaㄨ a răspuns:

Daca citeai prospectul pastilei ai fi aflat ca aceasta ofera aceleasi simptome ca sarcina, pentru ca efectul acesteia consta in a-i crea impresia creierului ca ovulul tau este deja fecundat.
Deci, nu te speria.
O zi buna!

| n1cknam3 a răspuns:

Postinoru e ok, nu ar trebui sa iti faci griji, e posibil sa fii balonata? sau sa ai o constipatie?! de obicei e un alt motiv pentru care burta se intareste, apoi e foarte greu sa te consulti singura deoarece in momentul in care misti mana pe burta, se incoarda si grupele de muschi abdominali...(exista cazuri de tipe care au ramas insarcinate si au avut si menstruatie in timpul sarcinii dar de la anticonceptionale injectabile nu de la pastila de dupa)... daca vrei sa fii sigura ia un test de sarcina si gata

| Elnnna explică (pentru n1cknam3):

Am facut doua teste de sarcina acum o saptamana si au iesit negative, insa am inteles ca nu tot timpul dau rezultatul corect datorita pastileistraight facestiti daca este asa?

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Elnnna):

Daca nu poti face sex protejat suporti consecintele, de ginecolog ai auzit?

| n1cknam3 a răspuns (pentru Elnnna):

Stai linistita un test mai greseste da al 2 lea, nici o data, nu ai cum sa fii insarcinata dupa toate astea happy

| Elnnna explică:

Postinor am luat, prima pastila la 10 11 ore de la actul sexual si a doua la 11 ore de la prima