| marianbrb a întrebat:

Prietena mea este idiferenta asta inseamna ca uneori se poarta asa frumos cu mine si zambeste si rade la glumele mele alteori tipa se enerveaza din orice chiar din orice daca ii zic "date pe scaunul celalalt" incepe sa tipe, la telefon la fel daca o pun sa repete o propozitie sau ceva ce n-am inteles la telefon face ca toti dracii suntem de 2 luni impreuna dar la inceput nu era asa dar treaba e ca mai si zice uneori ca ma iubeste eu tin mult la ea si nu vreau sa o pierd, ce e de facut?

2 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea. spune-i sa nu reactioneze asa. daca dupa un timp tot asa reactioneaza o lasi pentru ca nu se poate schimba. spune-i sa vb frumos sa se comporte civilizat, daca porti o discutie cu ia mai serioasa poate va pricepe

| ukuk2003 a răspuns:

Asa este si in cazul meu... bine ca la mine ii putin mai complicat, incerca sa fi mai nepasator si ai sa vezi k o sa se schimbe situatia daca tu te duci tot timpu si ii spui hai nu te enerva scuze si bla bla ea face din ce in ce mai urat cu tine... incerca sa fi indiferent sa ii dai de inteles ca nu te mai intereseaza, cand ea zbiara la tine cand vorbiti la telefon spune-i ca inchizi, sa se calmeze si vorbiti dupa aia, cand sunteti fata in fata si se enerveaza din ori ce prostiie las-o in pace nu o baga in seama! incearca asa si spune-mi daca s-a schimbat ceva!