| iubareata16 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa facem prea des sex si eu nu vreau... ce sa fac?

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Din nick-ul tau, reiese cu totul altceva

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai hotaraste-te in momentul care postezi intrebari.
Ai o intrebare in care zici ca nu vrei sa faci sex cu partenerul tau, acum zici ca vrea prea des..cine te mai intelege?
Daca nu ai pus intrebarea corecta, editeaz-o din nou si asa vom sti ce vrei si ce doresti.
O zi frumoasa sa aihappy

| wolder a răspuns:

Sa ii spui

sa iti dai tu singura seama de ce nu vrei. sexul e ceva placut pentru amandoi si trebuie sa te simti bine cu el.

tot ce poti s faci este sa-i zici ca nu vrei. daca te obliga se numeste viol.
nu trebuie s-o faci din dragoste sau din obligatie,
trebuie sa vrei!

| neutrino a răspuns:

Putin mai rar decat doreste el, dar mai des decat accepti tu.

| Felys a răspuns:

Trimite-l la altele

| Andrei258 a răspuns (pentru Felys):

Nu e o solutie buna asa apare relatia extraconjugala eu am patit cu fosta prietena asa

| Felys a răspuns (pentru Andrei258):

Asta se intampla atunci cand nu sunt compatibili, uneori nu e suficient doar dragstea, mai e nevoie si de potrivire, se pare ca in cazul celor doi nu va dura prea mult relatia, sau vor accepta o solutie de compromis

| Alcyon a răspuns:

Ii spui si gata.

| TheAce a răspuns:

Comunicarea e cheia. Intr-o relatie in care viata sexuala exista, e foarte importanta comunicarea si sinceritatea. Spune-i si mai ales explica-i de ce nu vrei sa o faci prea des. Doar asa, impreuna, vezi putea gasi o solutie de compromis. Nu ignora insa problema sau vor aparea frustrari de ambele parti.

| AgathaRo a răspuns:

Intrebarea e cam aiurea formulat, eventual mai des sa faceti "sex"
Ai doua variante : ii faci pe plac sau ii limitiezi portia trupeasca.
Alegerea iti apartine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face sex prea des.

| StalkerSoul a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ce te deranjeaza, nu te ascunde de el happy

| Andrei258 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Asa e cel mai corect

| TeckTonik997 a răspuns:

De ce nu vrei? daca abia ati descoperit sexul, fa-i pe plac, se va linistii dupa o vreme.