| Aduuuu a întrebat:

Sal TPU. Vreau sa-mi pun piercing in limba fara ca ai mei sa afle? Am vreo sansa. Vreau sa stiu cum e? Daca doare asa mult si cu anestezic? Cate zile sta unflata limba? Daca pot manca, plimba limba prin gura primele zile... Va rog. Vreau tot ce stiti despre. Dau funda. mersi :X:X:X Scuzati categoria

3 răspunsuri:
| Haze a răspuns:

Am eu pierce in limba
sa nu te puna dracula sa iti faci cu anestezic, exista riscu ca asa sa ramai cu limba amortita de durut oricum doare...limba sta umflata sa zic asa max 10 zile timp in care nu trebuie sa consumi lactate, sa te clatesti cu ceai de musetel in gura iar in legatura cu parinti acest lucru e greu de ascuns fiindca limba este umflata poti fi sasaita, poti pronunta cuv mai greu depinde acum...da iti zic o chestie care tine de obicei le zici asa "daca tot l-am facut si m-am chinuit atata, de ce sa-l scot acum" de aici mai interpretezi tu! multa bafta si ai grija la intretinerea pierceing-ului happy

| claudiu93 a răspuns:

Dar de ce vrei sa iti pui pierce in limba? Mai bine gasesti alt mod de a-ti exprima personalitatea. Ar putea sa apara complicatii. Si daca vrei sa nu afle parintii nu ai nicio sansa, oricum o sa afle. Mai bine vorbesti cu ei, daca chiar tii neaparat.

| mga94 a răspuns:

Eu nu am asa ceva dar am auzit ca nu prea poti sa mananci 2 zile si o sa te doara limba rau, stiu ca este tare sa-ti pui piercing in limba,si daca vrei sa-ti pui, trebuie sa-ti dea acordul parintii tai, pentru ca ei stiu ce este mai bine pentru tine!