| AnOnImUl321123 a întrebat:

Sall TPU
Am inceput sa vorbesc de o saptamana cu o fata, la inceput mergea totul perfect dar de un timp (sa zic asa) nu mai prea vorbeste cu mine si la fiecare raspuns sau intrebare sau orice pune intotdeauna puncte. De ex: o intreb cf? Iar ea imi zice bine u? Oare are vreo problema? E suparata pe mine? Am intrebat-o daca e suparata pe mine si a zis ca nu fara a mai pune puncte, ba chiar a pus si un semn de asta happy. Deci ce sa fac? Ce sa ii mai spun? Despre ce sa mai vorbim? Imi place mult de ea dar nu vreau sa ii spun asta avand in vedere ca ne cunoastem abia de o saptamana, adica si iarna trecuta am mai iesit pe-afara dar am fost mai multi si nu se uita la un baiat asa ca sa spui gata de el ii place sau ceva de genu. Despre ce sa mai vorbesc cu ea? O tema/subiect de discutie? Nu imi spuneti ca daca o plac si asa vorbele vor veni de la sine ca nu e asa. O plac si nici nu stiu despre ce sa mai vorbim ca sa imi dau macar seama daca ma place si ea pe mine sau nu. Ce sa fac? Va rog raspundeti repedee!
FUNDA

4 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Poate se plictiseste vorbind cu tinehappy Descide un subiect ceva mai interseant intrebao ce ce muzica ii place cum se distreaza ce flori ii plac Cu ocazia asta daca o combini vei si ce sa-i faci cadouwinking si invit-o frate la un suc nu tot vb cu ea pe fbhappy ca i-o ia altu inainte

| andreimrm a răspuns:

Afla mai multe despre ea, trebuie sa aveti ceva in comun, un subiect comun pe care il puteti dezvolta, incearca sa o cunosti mai bine, apoi scoate-o din casa, o plimbare prin parca poate ajuta...

| Alinuzza5 a răspuns:

Sunt fată. În general, simt când un băiat mă place. Și pentru ca sentimentele să fie reciproce trebuie să nu mă plictisească. Nu o plictisi, fă-o interesată de tine, și de un subiect mai amplu de discuție. Dacă doar tu cauți subiect de discuție, și ea nu, atunci nu pare a fi chiar atrasă. Vorbește-i ușor, finuț, comportă-te drăguț, invit-o undeva, când e momentul, că dacă nu pare atrasă momentan, degeaba, va face cumva să te refuze, intervine ceva. „Fă-i curte", gen film, bomboane, flori. Cucerește-o, inima unei fete e mereu deschisă la ceva nou și romantic, chiar dacă nu recunoaștem mereu asta.

| AnOnImUl321123 explică (pentru Alinuzza5):

Dar am invitat-o la un suc si a zis ca daca e vreme buna (ca aici ploua momentan) vine POATE. Na acuma ce trebuie sa fac? Si a pus iar puncte puncte... Plaa ajutati-ma crying