| ibati a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi in legatura cu prima intalnire. Sunt baiat, ce ar trebui sa o intreb ca sa o fac sa se simta bine alaturi de mine? Nu vreau sa existe momente in care practic ambii am tacea. Vreau raspunsuri concrete si la subiect!

Răspuns Câştigător
| mimicool a răspuns:

In primul rand, la prima intalnire fata isi face prima impresie despre tine. Crede-ma, orice fata apreciaza un baiat politicos, intr-un fel gentle-man. Deci trebuie sa te comporti fumos si bland cu ea, si sa te comporti natural. Puteti sa vorbiti despre ce va place, muzica, sporturi, filme, despre intamplarile prin care ati trecut fiecare, despre familie, dar sa NU aduci vorba despre fostii vostrii. De asemenea, fetelor le plac baietii cu simtul umorului, dar sa nu faci glume exagerate. Cel mai important, fii sincer si natural, nu te da drept cineva ce nu esti. Funda?happy

| ibati explică (pentru mimicool):

Dar cand raman in pana de idei big grinbig grin? ce fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Totul depinde de calitatile tale, nu de ale mele sau a altora. Tu nu te poti schimba intr-o zi. Fata te va placea sau nu. Ai incredere in tine si va fi bine.

| Nicux1 a răspuns:

Intreab-o ce-i place sa faca cel mai mult, intreab-i:Care sunt pasiunile tale.
Iti zice ea ce-ti zice, dupa aia iti exprimi si tu parerea, dar nu intr-un mod badaran.
Cum vezi tu baiatul perfect, ii zici (stiu e cam din prima, incerci ca poate te place).
Dezvolta discutia de la ceea ce ti-am zis eu.Descoper-o incearca sa o descoperi. Pune-i in evidenta calitatile ca de ex:imi place cum vorbesti, gandesti matur, etc.)