| DarthRevan a întrebat:

Salut am 19 ani si am o problema mare cu sexul si cu fetele.Ideea e ca am observat trend-ul din secolul nostru cel putin in tara noastra, dar daca stau sa analizez bine intregul trend global asa gandesc tinerii de varsta mea si de 25 pana pe la 30 de ani. Oamenii au o mentalitate foarte purelia gen: Pary,sex,am vazut fete violate la cabane pentru ca erau rupte de bete,adica unele fete sunt super inconstienta si dupa regreta ca au fost proaste,dar pana la urma asta e viata, orice lucru are consecinte, la fel si cu noi baietii.IMI FINE! Ideea pe care am vrut sa o transmit este faptul ca adolescentii si adultii de pana in 30 de ani par foarte imaturi si nu toti sunt foarte evoluati mental,spiritual la nivelul ala in care sa se concentreze pe ceva maret, pe cariera, sa stie ce vor in viata.Multi ies seara si ii vad cum gandesc si ce fac,adica putini sunt inteligenti,putini vor mai mult,putini aleg calea grea pe care eu am ales-o,iar fetele sunt atrase de cei care aleg calea usoara, cei care deja au bani, cei care au chestii si se duc pentru ei pentru ca aia au avut mai mult noroc ca restul.Nu stiu observ ca fetele sunt atrase de negativ, inloc sa fie atrase de evolutie si constructiv.Si sunt inca virgin,problema e ca am multi hormoni,ori din cauza mancarii,ori din cauza varstei,de **** nu o fac pentru ca nu mai vreau,m-am staruta de asta,vreau sa fac dragoste, sa fac sex, dar sa fie cu sentimente.Si nu am gasit inca o fata care sa vrea ceva serios,ori nu e varsta,ori oamenii nu mai au aceasta mentalitate,am auzit ca sunt putine fete virgine, ca in ziua de azi la 10, 11 ani fetele fac sex din cauza hormonilor de crestere in care sanii deja sunt vizibli etc, si prezenta altor hormoni sexuali.Nu stiu ce sa zic, voi ce parere aveti? Sunt suparat ca nu pot sa am oameni la fel de inteligenti ca mine sau mai inteligenti ca mine, gasesc doar oameni sub nivelul meu sincer.

Răspuns Câştigător
| MateiT a răspuns:

Cand spui lucrurile pe care le-ai spus aici vei fi criticat si vor rade de tine, iar daca vei reactiona la lipsa lor de intelegere cu aroganta atunci vei pierde. Daca incerci sa le demonstrezi lor ca esti evoluat vei cadea prin aroganta, asa cum ai facut aici. Nu te critic, doar observ ce s-a intamplat
E foarte frumos ca vrei sa fie ceva profund, ceva cu mult sentiment si iubire. Societatea noastra a fost conceputa pentru ca oamenii care fac alegerile pe care le-ai facut tu sa nu reuseasca si sa se piarda in frustrari si ura fata de cei care nu ii inteleg. Iti inteleg situatia deoarece am trecut aproape exact prin acelasi lucru. Adevarul este ca in situatia asta te mentii intr-o mentalitate care nu iti permite sa schimbi situatia. E de inteles frustrarea pe care o ai, pentru ca intr-adevar lumea e superficiala, iar tu vrei atat de mult sa te ridici deasupra acestei stari limitate, si ai sa reusesti. Dar vei reusi in ziua in care iti vei relaxa mintea si vei lasa lucrurile sa fie asa cum sunt. E okay ca esti virgin si astepti pana gasesti o fata care sa fi ales acest drum ca tine, care este sensibila si care poate sa te inteleaga si sa te accepte. Dar daca astepti intr-o incordare gen "de ce mi se intampla asta mie? de ce sunt singur?" atunci iti vei cara crucea pe care ai luat-o in spate pe un drum mai lung decat este nevoie. Vrei sa stii de ce este lumea asa nedreapta cu tine, de ce nu primesti ceea ce meriti, de ce gradul tau de evolutie nu este recunoscut asa cum este? pentru ca viata vrea sa te elibereze de lanturile care te tin pe loc. E doar o metafora dar cred ca stii ce vreau sa spun
Nu ai nicio problema. Eu personal regret ca am crezut ca e o problema in loc sa fiu eu insumi si sa ma eliberez de toate prostiile astea si mai ales de judecatile altora, care, fie vorba intre noi, nu s-au oprit pana nu m-am ridicat singur de jos si m-am inaltat singur deasupra mizeriei, moment in care toata lumea a ramas cu gura cascata iar anumiti indivizi aroganti nu puteau sa se uite in ochii mei de rusine
Fii tu insuti si nu asculta ce zic ceilalti, de asemenea ai grija cui ii spui asta pentru ca oamenii se simt nesiguri cand exprimi asemenea sensibilitati. Nu te lupta cu cei care te ranesc incercand sa le demonstrezi ca esti evoluat, pentru ca ei nu vor vedea asta iar cu cat incerci mai mult cu atat devii mai meschin, ca ei, cei care incearca sa te abata de la drumul tau
Nu iti pierde timpul judecand pe altii chiar daca stii mai bine, si chiar daca vezi cat sunt de superficiali si perversi sau lipsiti de iubire. Tu vezi-ti de drumul tau si relaxeaza-te, doar atunci vei gasi ceea ce cauti, cum am gasit eu si multi altii ca noi
Mult succes

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Salut am 19 ani =frumoasa varsta, si am o problema mare cu sexul si cu fetele =inca de la adam barbati au avut probleme cu femeile, inclusiv dumnezeu care a creat femeia din coasta lui adam doar ca sa creeze suferinta, sa nu il lase singur, fericit, dar daca stau sa analizez bine intregul trend global asa gandesc tinerii de varsta mea si de 25 pana pe la 30 de ani =tu nu cunosti toti tineri man, doar pe uni, ma cunosti cumva?

eu cred ca esti complexat, frustrat sincer, man daca nu le suporti stai singur si asta e, ura asta nu e buna, oamenii inteligenti se recunosc de cei inteligenti, cei prosti i considera diferiti

| LoveSleep a răspuns:

Cum găsești tu mă oameni sub nivelul tău, când el e deja foarte jos?

| sofisis a răspuns:

Faptul ca esti virgin NU te face peste nivel. Te face ori timid, ori neincrezator, ori cu ceva traume si frustrari. Daca erai asa "evoluat" intelegeai biologie si chimie. Sexul este biologie si chimie. Nicidecum ceva maret care te inalta sau care te coboara.
Ma astept la o mentalitate de genul de la o fata sau un baiat de 13-15 ani. Nu de la unul trecut de varsta majoratului. Sexul nu este pacat si nici nu este vreo virtute virginitatea. In istorie se maritau virgine...dar se maritau la maxim 18 ani.
Iar prin faptul ca fetele ii aleg pe cei care au bani, nu stiu ce vrei sa scoti in evidenta. Daca ai peste 25 de ani si NU ai banii tai proveniti dintr-un job, ai o maaare problema(nu tu, vorbesc la general).
In fine, ideea e ca ar trebui sa cobori naibii de pe norisorul tau roz de puf si sa iti conectezi creierul la o sursa de incarcare. Maturizeza-ta si intelege ce e cu adevarat important in viata. Si iti dau un pont : NU este o pielitawinking

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Incearca auto-blowjob; se potriveste perfect nivelului tau de maxima evolutie.
Succes!

| Necunoscut112 a răspuns:

Păi şi vrei neapărat virgină? Dacă eşti atât de evoluat şi profund, ăsta ar fi ultimul lucru care te-ar interesa la o fată.

| DarthRevan explică (pentru Necunoscut112):

Nu neaparat, ar fi de preferat insa pentru ca eu m-am controlat pentru o fata buna, nu m-am lasat dus de hormoni si atunci as prefera o fata virgina care stie sa faca o alegere mai buna ca restul care o fac doar pentru instinct.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru DarthRevan):

Man, hai so zic drept, ori esti trol, ori esti nesimtit, ori nu esti pe atat de despept pe cat iti dai impresii ca ai fi, ori oricare combinatie intre cele mai de sus.

mi se pare ridicol faptul ca tu preferi o virgina fata de "restul care o fac doar pentru instinct" in momentul in care tu insuti recunosti fara nici un fel de rusine ca tot din instinct ai vrea sa recurgi la o combinatie. ai impresia ca toate fetele care sau cuplat au facut-o fara nici un fel de dragoste, sau ce anumte te face pe tine mai special ca sa nu fi supus acelorasi metrici de judecata?

daca esti serios iti sugerez onest sa pui pauza, mai freaca o **** inanite, ca nu gandesti limpede, si evalueaza unpic care sunt telurile tale in viata ca mentalitatea asta no sa-ti ajute niciodat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce este asa wow prin a face sex? sunt lucruri in viata mult mai importante decat prostii de genul asta. poti sa ramai virgin si la 80 de ani mare tragedie laughing

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu-i dreptul meu sa-i judec pe ceilalți sau pe tine, dar părerea mea este ca in lumea asta mai întâi faci banii si apoi ai multe beneficii! Tu fiind băiat deștept poti sa îmbini plăcutul cu utilul, adică, faci bani, te si distrezi (accepți oamenii asa cum sunt) si pe alta parte continua cu studiile!
Succes.

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Tu n-auzi ca distractia este pentru inapoiati si pentru idioti?
Cum ii ceri sa se distreze?

| DarthRevan explică:

Multa critica, mintiile mediocre vorbesc pentru ca ei,, sau integrat in turma" geniile nu se intergreaza in mintea oiilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthRevan):

"geniile"rolling on the floor

| MidnightR a răspuns (pentru anonim_4396):

Il credeam vreun evoluat daca nu preciza ca are totusi hormoni in el si ca vrea sa faca sex.
Una e sa iti aperi partea morala in comparatie cu ce se intampla in ziua de azi, alta e sa te dai drept vreun iluminat.
Nu ii trebuie nimanui multa minte sa vada rahaturile care se intampla.Dar va rog lasati maestrul in pace! Unde altundeva sa atingi "Una cu Universul" daca nu pe TPU.

| sofisis a răspuns (pentru DarthRevan):

"Mintile" este substantiv feminin ...nu poti asocia mintile cu "ei". De asemenea NU se scrie cu 2 de "i". E mintIle nu mintIIle.
"Oiilor" NU este pluralul de la oi.
Stii, pentru un geniu, esti cam agramat happy

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Desi mintea mea e una feminima sa inteleg, nu ma mir ca sunt misogin, sunt femeie ))))

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru DarthRevan):

Masturbarea nu reprezinta genialitate. toti oligofrenii de teapa ta pot face asta

| Socke a răspuns:

Sub nivelul tau? Serios? Ai luat bacalaureatul? Sincera să fiu, nu te exprimi ca un geniu, iar la capitolul gramatica esti medriocru.

| Socke a răspuns:

In dragoste nu conteaza nivelul mental al partenerei/partenerului. O iubesti/il iubesti foarte bine.
Daca pentru tine este atat de important ca viitoarea ta iubita/soție sa fie la un nivel inalt, sa fie o persoana de cultura atunci mult noroc.Eu zic sa te ridici tu la un nivel mai inalt(macar corect sa scrii), apoi uita-te după fete care stiu carte cu adevarat.Cupleaza-te si cu madame din piață care vinde cartofi si ceapa, v-ar sta bine impreuna.(posibil sa aveti cam acelasi nivel)
Zic asta, pentru ca pentru tine este atat de important nivelul fetei de ințelepciune si vrei sa fie la fel de măreață ca tine.