| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o relatie de aproximativ 7 luni cu o fata care am cunoscut-o pe facebook si care este cu mine in liceu.Ne iubim foarte mult dar ea este foarte geloasa... uneori "imi scoate ochii" despre fostele mele prietene si nu ma crede ca nu mai am nimic cu nimeni si ca nu vorbesc cu alte fete.Mentionez ca suntem foarte apropiati si vorbim uneori si 3-4 ore pe zi la telefon, ne vedem destul de des si nu stiu ce sa mai fac sa ii demonstrez cat de mult o iubesc. Ea zice ca stie lucrul acesta, dar nu inteleg de ce face faze d'astea. Tin la ea foarte mult si sunt si sensibil uneori ma face sa plang la telefon cand zice lucruri care dor la sufletzel si stiu ca nu sunt adevarate. Ce pot sa fac in cazul acesta? Ca nu mai stiu ce sa mai fac daca o tine in ritmul acesta cred ca o sa cedez...sad

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mi bine vă vedeți, decât să îmbogățiți companiile telefonice aiurea.

| Viviluka a răspuns:

Uite... daca e geloasa.te iubeste...si ii este teama sa nu cumva sa existe alta fata in viata ta.Fa-o sa aiba mai multa incredere in tine? Cum?

Daca nu ai insealat-o niciodata spune-i asa " nu te-am insealat niciodata cu nimeni si tu tot nu ai incredere in mine?"

Fa-o sa vada cat de mult o iubesti... Fetelor le place sa fie alintate si sa fie in centrul atentie.

Spune-i cat de mult o iubesti...si nu numai sa ii spui ci sa ii demostrezi...

Deschide-i ochii sa vada ce fel de baiat are langa ea.

( si eu sunt ff geloasa dar eu la prietenul meu am motive: m-a inselat de atatea ori.) dar pe moment ce tu nu ai facut-o. atunci

Bafta! kiss

| DeyuXd a răspuns:

Explica.i ca trecutul e trecut...
si ca doar viitorul conteaza acum!
spune.i asa-banuiesc ca si tu ai fost cu altii.cum tu nu mai ai nimic cu ei.nici eu cu fostele!
zii ca trebuie sa aiba incredere in tine ca relatia sa functioneze! explica.i cat de mult tii la ea.si ca daca te.ar interesa celelalte ai fi fost de mult cu ele.dar asa...
Zii ca pentru tine ele acum nu inseamna nimic.
bafta.winking

| Darius_6848 a răspuns:

Simplu frate. cand iti zice ceva de foste si ca tii la ele sau ca vb cu altele, spune-i asa : draga mea eu pe tine te iubesc si langa tine vreau sa stau toata viata mea, daca tu crezi ca eu fac dintr-astea atunci nu mai sta cu mine. pun pariu ca o sa se supere si o sa iti inchida telefonul in nas, dar dupa tot ea o sa te sune si o sa se calmeze si ai sa vezi ca nu mai iti spune asa ceva. o spun din experienta, am facut la fel si a mers. anunta.ma ce ai facut si daca ti.am fost de ajutor

| ana_9938 a răspuns:

Mda cam asa e si la mine da-mi intr-un mesaj privat id tau si mai vb...nu renunta asa la ea dupa 7 luni incearca sa lasi tu de la tine daca ea nu poate sau nu vrea.Eu cred ca te iubeste in felul ei ca asa sunt si eu cand e totul bine ii zic cuvinte frumoase si cand ne certam il fac in tot felul si incepe sa planga pentru ca il dor cuvintele pe care eu i le zic.:*

| butterfly_4698 a răspuns:

Vreau si eu un baiet asa laughing)) incredere incredere incredere asta trebuie sa aiba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viviluka...stiu ca ma iubeste si ii este frica sa nu cumva ma impac cu vreuna din fostele si sa ma piarda dar ea nu stie ca in felul acesta ma poate pierde ca m-am cam saturat sa ma faca sa plang ca stiu ca nu este asa cum zice ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Darius...m-am candit si la ce ai spus tu de multe ori dar imi este frica sa nu o pierd eu, ca poate ea nu ma mai contacteaza inapoi si chiar o iubesc cu adevarat

| Cruls a răspuns:

Are prea putina incredere in tine, si inca fara motiv daca vede ca vorbiti si va intalniti asa de des. Spune-i ca nu are de ce sa isi faca griji pentru ca ce a fost a fost ce va fi va fi DAR CE ESTE ACUM SE PERTECE ACUM!

| yoana_5151 a răspuns:

Pai spune.i ca nu e adevarat... si poti chiar sa ii zici ca te deranjeaja cand face fazele d gen...si ar trebui sa aiba incredere in tine!