| anonim_4396 a întrebat:

Cand aveam 9 ani eram in dus si mi-am bagat degetul cam 1 cm in vagin, pe moment nu mi-a sangerat si nu tin mainte sa fi gasit sange pe chilot. Ieri seara m-am masturbat cam 1 cm jumate(mentionez ca de la faza cand eram in dus nu mai incercasem niciodata) pana ieri cand v-am zis ce am facut. Dupa am gasit un site unde ziceau fetele ca himenul se afla fix la intrarea vaginului si nu in interior... Nu stiu daca mai sunt virgina am 13 ani, fac 14....Mentionez ca nici la 9 ani si nici acum nu am simtit nicio durere si nu mi-a curs sange ieri.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Normal că ești virgină. Și așa rămâi până o să intre acolo primul penis.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Parerea mea e ca ai un himen elastic. Sfatul meu e ca ar trebui sa încetezi sa mai introduci ceva acolo, pentru ca usor usor te poți lărgi, iar daca vrei sa te păstrezi virgină ar trebui sa ai grija cu acest lucru. Cand va fi momentul sa ai un iubit, iar tu ii marturisesti că esti neatinsă iar cand te va penetra va intra usor, din motiv că himenul s-a elasticit, degeaba te rogi de el sa creada, pentru ca el nu va fi de aceeași părere.

| Vanesa87 a răspuns:

Aici este o problema care multe fete nu o inteleg, ruperea himenului nu se face neaparat prin sangerare, doar 40% dintre fete la ruperea lui le curge sange, plus ca himenul are diferite marimi, poti baga doar un varf de deget sau poti baga 2 3 degete linistita,asta tine doar de fiecare in parte,din punctul meu de vedere.
daca toata fetele am simti durere, atunci de ce am mai face-o?(nu ai simtit si nici nu vei simti, in cazul cum te prezinti esti inca virgina, e posibil sa nu simti niciodata nici-o durere, iar chiar daca vei simti vei simtit doar atunci cand ti se va rupe himenul daca se va rupe, dar dupa totul va fi ca si normal...)

| Chihaialexs a răspuns:

Păi pierderea virginității poate fi luată în 2 moduri. Unele persoane consideră că virginitatea se pierde odată cu ruperea himenului, iar altele consideră că se pierde odată cu contactul sexual.
Dacă nu ai simțit durere și nu a curs sânge este foarte improbabil să-ți fi rupt himenul.

| AnaMaria5765 a răspuns:

Ești virgină. Stai liniștită! Himenul nu se rupe așa ușor.