| daria_4153 a întrebat:

nu stiu ce sa fac. prietenul meu ar vrea sa facem dragoste insa eu nu vreau asta asa de repede si nu stiu cum sa ii spun fara sa se desparta de mine el are 17 ani eu doar 15 ce sa fac? nu vreau sa imi incep viata sexuala asa repedestraight facesi nu cred ca ma va astepta asa mult si chiar tin la el. va rog un sfat ceva...

Răspuns Câştigător
| Passions a răspuns:

Hei iubitakiss Eu spun sa nu accepti! e alegerea ta,dar tu trebuie sa fii respectata,de la o varsta atat de frageda nu merita sa-ti incepi viata sexuala,baiatul poate vrea doar sa faca sex cu tine si dupa te lasa! fii mai dura si spune-i ca nu pentru ca tu esti mica! daca nu accepta si in cel mai rau caz va despartiti,nu-i arata ca suferi,si chiar daca o sa suferi, si vrei sa fii cu el sa nu faci greseala de a face sex cu el pentru. a se intoarce la tine, poate vrea decat o aventura.deci eu asta zic, sunt multi baieti pe aceasta lume, eu spun ca nu ar trebui sa-ti incepi viata sexuala! si arata-i ca tu nu esti proasta care sa puna botu' BAFTA MULTA:* te puplove struck!

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Daca se desparte de tine pentru ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala inseamna ca nu te iubeste si ca el sta cu tine doar pentru sex si eu nu cred ca tu iti doresti un astfel de baiat.
spune-i ca nu esti pregatita inca pentru asa ceva. daca te intelege bine daca nu bye bye. sa se duca la altele. dar la altele nu o sa gaseasca ce ii ofereai tu: iubire.

| tabittha a răspuns:

Te cred ca tii la el dar nu ceda! Daca tu nu esti pegatita pentru acest pas, sa nu-l faci ca vei regreta enorm! Te invit insa sa te gandesti putin : de cat timp sunteti impreuna? De ce vrea asa de repede? Mie imi suna ceva de genul: o facem de cateva ori, mai stam un pic impreuna pana ma plictisesc de tine apoi caut pe alta si o iau de la capat. Asa vrei sa fie? Si tot baietii respecta mai mult fetele care nu cedeaza asa de repede.