| max220kw a întrebat:

Salut.
Sint un baiat de 13 ani, desigur is virgin dar n-am nici prietena. Problema e ca ma masturbez prea des, de 5-6 ori pe zi, uneori o fac chiar cu jucarii de pluj. E de ajuns sa vad macar ceva sexy si ma masturbez, chiar la lectie imi cer voie la WC si o fac si acolo. Ce sa fac sa scap de acest obicei? Va rog frumos raspundeti.

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Gandeste-te ca daca continui in stilul asta vei fi un barbat impotent.

Abh
| Abh a răspuns:

Copile, degeaba dai stupid celor care iti spun ca masturbarea excesiva duce la impotenta, viata ti-o va demonstra! Iti doresc numai bine!

| andreii2 a răspuns:

5-6 ori pe zi? Ai o problema grava... Daca nici la scoala nu te poti abtine.
Trebuie sa ai o vointa de fier pentru a renunta.

La 20-30 ani ai sa constientizezi ca ce faci acum e foarte rau.Probabil vei fi nevoit sa faci injectii pentru a mai avea contacte sexuale, daca vei contua cu obiceiul asta.
Am avut un vecin de 30 ani care nu mai avea erectie, din cauza masturbarii excesive in copiilarie.Era terminat, nu avea sotie, sau copii.Acum s-a mutat si nu mai stiu nimic de el, dar sigur e tot asa.
Tu decizii ce faci cu viata ta.
Bafta.

| iverson a răspuns:

Ocupa`ti timpul cu altceva, nu mai sta in casa, practica un sport sau iesi cu prietenii afara

| daniella_4528 a răspuns:

Asa usor nu cred sa te poti abtine asa ca mai bine intra pe un alt site sh cere sfatul unui doctor...

| cazzo a răspuns:

Incearca cu pisica

| maryus92 a răspuns:

Ceea ce trebuie sa faci este sa te abtii, cand simti nevoia sa te masturbezi incearca sa te gandesti la altceva, si ai grij daca continuii nu o sa iti faca bine in timp atat din punct de vedere fizic cat si psihic

| z8 a răspuns:

Vezi la doctor, poate ai ceva dereglat hormonal, sau exces de testosteron.

| Flinn a răspuns:

Pai abtine-te fa-o maxim o data pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezobisnuieste-te de acest obicei prostesc.
Fa-ti o prietena.
Abtine-te cat poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti o prietena si stai cu ea si intr. un moment cand va simtiti bine amandoi intreab-o sau actioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te declar laber man

| Jhonny18Villa a răspuns:

Tu Big Labagiu happy

| dfgh a răspuns:

Ia-o mai usorwinking