| Bogdan_Rares_1993 a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani si am o problema, daca am gresit categoria scuze si scuze pentru greselile gramaticale.
Pai, am trecut in clasa a9a, la liceu chiar este frumos. Toate bune si frumoasa pana a venit o fata noua la noi in clasa. Numai ce a intrat pe usa si nu stiu am simtit ceva pentru ea. Mda toti baieti se dadeau la ea si pana la urma eu am reusit sa ma bag in seama cu ea si sa petrec o parte din timpul meu liber cu ea. Cum eu faceam naveta la scoala cu microbuzul, ea facea tot cu acelasi microbuz doar ca un pic mai departe de mine. Buuun, intr-o zi am mers cu ea, ea si-a pus capul pe umarul meu, eu am luat-o in brate si a fost bine. Ma simteam bine, simteam ca eram si eu iubit. Acum ceva zile nu prea mai vb asa mult cu mine, si m-am interesat si nu are prieten, si chiar ea mi-a zis ca nu vrea sa mai aiba de a face cu baietii. Am incercat sa ii explic cate ceva dar nu. Acum sunt disperat, chiar imi place de ea si sincer chiar o iubesc, dar nu stiu cum sa ii spun. Cei care au trecut prin astea va rog eu mult, sunt disperat sincer nu stiu cum sa vb cu ea. Vreau un raspuns bun, in general astept de la fete care au trecut prin asa ceva. Va multumesc frumos! FUNDA... sad

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, uneori graba strica unele relatii. Poate fata nu vrea sa se implice mai serios, ca sa nu fie distrasa de la activitatile scolare.dar nu dispera.Stai in preajma ei,mai discret,dar sa te stie aproape, n-o sacai prea mult, si atunci restul-daca te place-va veni de la sine.O relatie nu inseamna ca toata ziua sa fiti,, lipiti,, caci asta incepe sa devina plictisitor pentru unul din voi...

| MadRadiologist a răspuns:

Prietene sunt doar 2 obtiuni, in primul rand daca te ajuta cu ceva si eu trec prin chestia asta exact la fel primele zile mesaje vizite chesti tresti saruturi acum mesajele de la ea vin din ce in ce mai greu iar pe mine omoara chestia asta avand in vedere ca si eu cred ca am facut greseala sa ma indragostesc probabil de persoana nepotrivita asa ca mai bine incearca sa uiti nu iti mai fac sange rau asta in primul rand iar in al 2lea rand poate domnisoara te-a vazut din prima clipa ca pe un amic sau un prieten mai apropiat avand in vedere ca ti-a spus ca nu vrea sa aiba de aface cu baieti eu iti doresc succesc dar nu are rost sa te consumi degeaba bft