| UnSimpluMuritor a întrebat:

Salut,sunt un baiat de 17 ani,sunt timid si sensibil.Vreau sa stiu daca este chiar atat de ciudat ca nu vreau sa profit de fete ci vreau o relatie serioasa.Dar acum vine problema cu timiditatea,nu pot sa vorbesc fata in fata cu o fata deoarece ma inrosesc, incep sa transpir si nu mai stiu ce sa zic. Fetelor le plac poeziile compuse pentru ele? Puteti sa imi dati cateva sfaturi in legatura cu timiditatea?

7 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Da.tragi aer in pat si te calmezi, daa gandesti si calculezi putin timiditatea trece.
incepe discutiile cu fetele incet si o sa vezi ca la un moment dat totul decurge de la sine

| neutrino a răspuns:

Fie vorba intre noi, tu zici ca iti doresti o relatie serioasa pentru ca inca nu esti capabil nici macar de o aventura. Nu trebuie sa-ti fie rusine de acest lucru, toti am trecut prin faza aceasta si ne dadeam mari exemple de moralitate, adevarul fiind tocmai invers, dar neputinta era mare. Acum, nu ai decat una din doua variante: sau te complaci in timiditatea ta si te retragi frumusel, scriid eventual poezii, sau pui piciorul in prag si iesi la atac. Tu decizi, dar nu spera ca vor veni fetele sa sara pe tine. Acest lucru nu se va intampla, chiar daca vei reusi sa scrii si poezii reusite.

| Seepty a răspuns:

Da, intr-adevar fetelor le plac poeziile compuse de baieti mai ales de cei care sunt indragostite. Eu zic sa-ti iei inima in dinti si sa mergi la ea pana nu gaseste alt baiat si te va inlocui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata ori profiti de alti, ori altii vor profita de tine.

Fetelor le plac poeziile si florile! Dar iubesc BMW-urile si shaorma...

| only2k a răspuns:

O.o Dar este foarte bine că vrei o relaţie serioasă, marea majoritate a fetelor asta îşi doresc de la un băiat! Ideea cu timididatea, este urâtă. încearcă să o faci să treacăhappydacă vrei o prietenă nu trebuie să fi chiar aşa timid puppy dog eyes fiindcă atunci nu vor sta, ele vor un băiat mai "curajos" să zicem aşa:d. Ia-ţi inima în dinţi când vorbeşti cu o fată şi chiar dacă te înroşeşti..stai acolo şi comunicăbig grin, în cazul în care te întreabă de ce eşti roşu şi astea. spune-i că ai febrălaughing, că e prea cald, etc..cauţi motive banale:d le va place lucrul ăstalaughingşi le vei face să râdăbig grin şi aşa în scurt timp te vei obişnui şi îţi va trece! good luck -.- ^^

| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Sincera sa fiu,aud multi baieti care zic:''Nu pot sa ii vorbesc sau nu pot sa fac primul pas ca sunt timid'', faza cu timiditatea nu ar trebui sa fie la nici un baiat, fiindca daca esti timid poti fi luat de prost sau sa ai de pierdut! Sfatul meu prietenesc, daca tot vrei o relatie frumoasa, intotdeauna cand ai o fata langa tine incearca sa fii mereu deschis cu ea, sa ii acorzi atentie(nu neaparat poezii ci sa ii arati ca o iubesti prin faptul ca esti langa ea mereu sau ca te ingrijorezi pentru ea etc ), sa ii demonstrezi ca o iubesti si sa te implici intr-o relatie.E normal ca o fata cand te vede ca esti timid sa nu vrea o relatie frumoasa si serioasa. Lasa timiditatea deoparte ca acum ar trebui sa fii mai matur(si eu am 17 ani si sincer nu sunt timida si nah sunt fata laughing ) sa gandesti lucrurile altfel si sa fii foarte deschis cu persoana de langa tine, mai ales ca vrei si o relatie serioasa! A avea o relatie frumoasa si serioasa inseamna a avea acel ''tupeu''in sens bun, bineinteles, sa stii sa tii o fata langa tine, sa ii acorzi atentie si sa se simta apreciata! Uite daca vrei lasa-mi id tau in privat si voi incerca sa te mai sfatuiesc, ca poate poate scapi de aceasta timiditate(daca doresti)P.S. incearca sa fii mai tupeist si incearca sa te maturizezi ca esti destul de mare! Bafta

| szdfxgh a răspuns:

Fii tu insuti, asa timid cum esti fetelor le vor placea