| Iextrem000000099999 a întrebat:

am 13 ani si cand ma masturbez nu vine si la 3 min urinez alb ce se intampla? Nu sunt destul de dezvoltat? Ma masturbez de mult timp uneori si de 5 ori pe zi pls help si cu chestia asta

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

In ritmul in care te masturbezi, vei ajunge un impotent veritabil.

| Iextrem000000099999 explică (pentru Emilian65):

Cum as putea remedia aceasta problema?

| Iextrem000000099999 explică (pentru Emilian65):

Cum as putea remedia chestia asta

| aXy99 a răspuns (pentru Emilian65):

Iti bati joc de el si desteptu' iti da funda laughing

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, tu nici sperma nu ai dat abuzezi de bietul cuculet.
Te-ai gandit ca vei fii un copil afectat sexual, pentru ca masturbarea asta excesiva duce la probleme ejaculatorii atunci cand vei fii cu o fata sau chiar la probleme psihice, daca esti atat de obsedat la o varsta atat de mica?

| Iextrem000000099999 explică (pentru Violleta2022):

Pot remedia chestia asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Iextrem000000099999):

Normal ar fi sa mai cresti un pic, iar masturbarea ar trebui sa fie 1-2 ori pe saptamana.
Vezi ca sunt situatii cand, de la masturbare excesiva se lesina sau se moare.

https://www.libertatea.ro/......rit-634727

https://www.realitatea.net/......66317.html

| mihai69 a răspuns:

Cine nu vine?!? nu vrei să explici mai clar ca anume vrei să afli?

| Iextrem000000099999 explică (pentru mihai69):

Sperna

| mihai69 a răspuns (pentru Iextrem000000099999):

Adică nu ejaculezi? nu e nimic. Deși la vârsta ta ar trebui dacă ai orgasm să elimini măcar lichid seminal (limpede).
Și nu mai te lua după toți semidocții care spun că o să ai probleme! nu e nimic rău în a face o labă (chiar două sau trei - dar preferabil nu toate în aceeași zi)!
Ai răbdare, că „vine".

| Iextrem000000099999 explică (pentru mihai69):

Ok mersi mult mai astept ai aleta comentarii sa vad ce mai zic

| Iextrem000000099999 explică (pentru mihai69):

Elemin un lichid alb sub forma de pisat

| mihai69 a răspuns (pentru Iextrem000000099999):

Asta chiar nu prea o pricep. Adică tu o freci, simți orgasmul, dar nu iese nimic afară, însă pe urmă, dacă mergi să faci pipi, curge acest lichid alb? Poate suferi de ejaculare retrogradă...
Greu de spus, dacă nu descrii mai detaliat ceea ce simți, ce se întâmplă...

| Iextrem000000099999 explică (pentru mihai69):

O frec nu iese si dupa iese pisat alb in loc de sperma pe loc

| mihai69 a răspuns (pentru Iextrem000000099999):

Asta am priceput - dar nu e clar dacă simți sau nu orgasmul.
Când te oprești, de ce o faci? de ce nu mai continui?

| Iextrem000000099999 explică (pentru mihai69):

Simt orgasumul, dar nu iese si dupa ma trece pisarea si iese pisat alb

| mihai69 a răspuns (pentru Iextrem000000099999):

Pare a fi un caz de ejaculare retrogradă.
Ar trebui să te vadă un medic...

| Iextrem000000099999 explică (pentru mihai69):

Ok o sa vorbesc cu tata despre chestia asta sa ma duc la un medic

| mihai69 a răspuns (pentru Iextrem000000099999):

Bravo! o decizie foarte bună, mai ales dacă ești în relații bune cu el.

| mihai69 a răspuns:

Băi, dacă mai citesc răspunsuri de la madonna asta albă mă duc și mă-mpușc, să mor eu!
Păi în puii mei, cum e să pui titluri din tabloide drept dovezi științifice, sau poze cu coccisul drept material informativ asupra masturbării...
Lasă-ne, lasă-neeeee...

| SG1995 a răspuns:

Pai unul la mana fa-o mai rar, doi l-a mana sunt cazuri cand prima ejaculare are loc la 14-15 ani, si asta sunt destul de rare, dar cica cu cat dezvoltarea sexuala e mai precoce, cu atat sansele de cancer sunt mai mari, deci in concluzie, poate ai norocul sa fii mai longetiv ca media.

| Iextrem000000099999 explică (pentru SG1995):

Adica o sa traiesc mai mult sau cum ca asa sccrie in dex si ca ma dezvolt mai greu sau cum?

| Iextrem000000099999 explică (pentru SG1995):

Adica traiesc mai mult si ma dezvolt mai greu sau ce ca nu int

| Iextrem000000099999 explică (pentru SG1995):

Adica traiesc mai mult ma dezvolt mai greu sau ce? ( sry daca fac spam dar nu imi apare daca am mai trmus msg)

| SG1995 a răspuns (pentru Iextrem000000099999):

Deci oarecum, cu cat te dezvolti mai devreme, cu atat ai sanse mai mari sa faci cancer, iar de-aici rezulta ca poti muri mai repede, si nu te dezvolti mai greu, deoarece dezvoltarea fizica poate avea loc si pana in 15 ani, adica sunt cazuri, acum rare cei drept cand dezvoltarea glandelor sexuale incepe abia la 14-15 ani.