| LucianR a întrebat:

Credeti ca orice femeie are parte de cel putin un orgasm in toata perioada vietii?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca stie sa-si foloseasca SI creierul, da.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu! Specialistii sustin ca exista multe femei care nu ajung sa traisca aceasta senzatie minunata nici macar o data, desi poate chiar au nascut si copii ok. Chestie de mentalitate, cultura, religie si restrictii, teama, etc, etc. Dar e foarte pacat sa nu incerci macar sa treci de toate acestea, se spune ca un orgasm ca lumea te si purifica, te inalta si te si poate vindeca de multi pitici pe creier. totul e sa ai parte de un partener altrusit, rabdator si tu sa iti dai tot interesul / concursul!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu toate au parte de asta.

| vocea a răspuns:

Da totul depinde de ea cum vede acest orgasm

| Mussette a răspuns:

Totul tine de ce gandeste ea. Poate respectivul sa se straduiasca mult si bine, daca gandul ei e in alta parte...

| Hakuouki a răspuns:

Daca ii dai 100.000 euro sa-si cumpere ce vrea de ei...fii tu sanatos.

| sweetangels a răspuns:

Eu una am ajuns la concluzia ca orgasmul asta depinde doar de persoana in cauza. Daca nu te straduiesti si implici sa-l obtii, mori sperand ca celalalt sa ti-l ofere...

| HaHaGirl a răspuns:

Da,are si mai multe. oragasmul tine mai mult de creier,depinde cum privesti persoana care ti-l ofera,eu una nu am avut numai unul ci mai multe,un oragasm real si adevarat este acela care il obtii dintr-un viol,daca reusesti sa simti placerea aia intensa intr-un viol inseamna ca ai avut un orgasm pe bune,cand faci sex si obtii unul,mai mult contribui tu ca si femei decat partenerul,lucreaza creierul,nu corpul,de fapt lucreaza creierul si hormonii,dar mai mult creierul,pentru ca iti imaginezi si dintr-odata il obtii, deci da cred ca poti avea mai mult de un orgasm in toata viata, poate multi o sa ma contrazica, dar din surse sigure sstiu faza cu violul, nu am fost eu violata dar stiu de la altele care au patit.

| TheVintageReckless a răspuns (pentru HaHaGirl):

Deci tu te referi la un viol adevarat, in care respectiva nu-si da consimtamintul, nu la violul simulat cu partenerul?

| TheVintageReckless a răspuns (pentru HaHaGirl):

Poate alea de care zici au fost violate de tipi care aratau cat de cat bine, ma indoiesc ca una are orgasm la viol cand e victima unei gloate de tigani sau boschetari, cu daravele strambe din ghena de gunoi.

| HaHaGirl a răspuns (pentru TheVintageReckless):

Exact,un viol adevarat, depinde ce intelegi prin asta...

| UnDezaxat a răspuns:

Eee, draci, cum sa aiba? Dupa ce ca se scurg o data pe luna, vrei sa se mai si contracte?

| TheVintageReckless a răspuns:

Salut.
cred ca ma doare in colul uterin de orice femeie si cate orgasme au acestea in perioada vietii.