| HasTeCe a întrebat:

Salut TPU,cum sa ii spun unei fete ca o plac, am 16 ani,si nu vreau raspunsuri de genu:,, Te duci la ea si ii spui ca o plac,,. Explicati-mi va rog cum si ce trebuie sa fac.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Furti a răspuns:

Ok sa lamurim asta de la inceput.
Nu sunt formule stas pentru a-i spune ca o placi, ca o iubesti, numai daca esti un cocalar-tupeist.

Daca inveti un text, faci un discurs pe care sa i-l spui iti spun ca nu o sa fie bine caci:
1.E cel mai probabil sa nu aiba reactia la care te-ai astepta.
2.Vei vedea ca atunci cand vei fii la fata locului, cuvintele invatate vor deveni dintr-o data greu de spus si probabil ca te vei bloca.
3. O sa fie foarte inestetic... artificial, stii cum zic? esti total lipsit de sentiment daca ii reciti o poezie spusa de altul pentru ca nu sunt sentimentele tale... ci ale altcuiva pentru altcineva.

Imi pare rau sa te dezamagesc dar trebuie sa lasi lucrurile sa se intample si sa prinzi curaj. Da, curaj, daca-ti lipseste curajul esti un nimic.
Curaj ca poti castiga ceea pentru ce tu lupti sau ca poti la fel de bine si pierde.
Te duci, o privesti si-i spui ceea ce simti, simplu de spus dar practic greu de facut. Ce-ti trebuie? curaj si sentimente adevarate.

Sper ca in cele din urma sa te regasesti.

O zi buna!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-I spui ca o placi, ii spui numai ca este frumoasa si tare isteata, si ca ai fi onorat sa va intalniti la o plimbare prin parc, sau sa beti un suc la o terasa decenta.

| LoveSleep a răspuns:

O scoți la un suc.

| SkyPilot a răspuns:

O inviti pe afara. Ii pferi o floare cand va vedeti. Ii faci complimente discrete si decente. Stati de vorba, fii glumet, fa-o sa rada. Nu te grabi sa ii spui ceva. Iesiti de 2-3 ori si ai sa iti dai seama daca o interesezi sau nu. Abia atunci ii spui ce simti pentru ea.

| vaporwave a răspuns:

Te duci la ea si ii spui ca o placi

| Iridescent a răspuns:

Petrece ceva timp cu ea, vezi daca iti acorda atentie si invit-o undeva la un suc. Daca accepta ai o mica certitudine ca-i place sa petreaca timpul cu tine.Analizeaza modul in care se comporta cu tine.De aici poti trage concluzii.Atunci cand ai impresia dar nu esti sigur ca si ea simte cineva pentru tine, spune-i ca o placi.Dar sa fiti doar voi doi singuri.In functie de cum va reactiona poti veni si cu o a doua intrebare. O intrebi daca si ea simte acelasi lucru.

| ImALamacorn a răspuns:

De duci la ea, o privești in ochi(de preferabil undeva unde nu va vede nimeni) si ii spui ca o placi.
SAU
O scoti in oraș si îi dai flori, îi iei si un suc fiindcă esti băiat cuminte, si la sfârșit îi spui ca o placi.