| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 18 ani iar iubita mea 15 si dorim sa facem dragoste eu ce pot risca? Mentionez ca si ea doreste...Pot intra la "corupere de minori" daca parintii sa-i fac plangere?
Ce sfat imi dati!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ea are si o zi sub 15 ani, tu intri la viol. daca are intre 15 si 17, la corupere de minori. daca insisti sa faci sex cu ea (in ciuda pericoleleor de cancer de col la care o supui) ai nevoie, in prealabil, de acordul scris (de preferat la notariat) al ambilor ei parinti, fiindca numai acordul lor verbal e insuficient (chiar daca acum sunrt de acord, se pot razgandi cand fata se va imbolnavi)

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Din cate am auzit varsta legala pentru a incepe viata sexuala in Romania este de 15 ani, dar din punct de vedere medical nu este recomandat deoarece este in continua dezvoltare, inca are o varsta frageda, iar daca o iubesti astepti sa implineasca 18 ani!

| DebbieVonBelial a răspuns:

Dap. laughing pana nu face 18 ptoi face tot atia ani de puscarie cati ani are domnisoara ta

| senstein a răspuns:

Pedofiliee!

| zurick a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-tif aci o iubita de varsta ta

| Felys a răspuns:

Sa iti faci o iubita de varsta ta sau sa o astepti sa creasca, nici nu este indicat sa isi inceapa atat de repede viata sexuala

| Cristiann25 a răspuns:

Apreciez macar ca ai intrebat inainte nu ca altii care o fac si apoi se plang.DA daca parintii ei afla si fac plangere tu o sa faci puscarie pentru "corupere de minori"! Gaseste una de 18 ani+! Spune-i prietenei tale frumos ca trebuie sa mai asteptati pentru ca e prea mica, macar de avea 17 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Da,daca parintii fac plangere, intri la corupere de minori si PUSCARIE scrie pe tine, asa ca mai asteapta si tu ca nu mori, plus ca nici nu-i indicat sa-si inceapa viata sexuala atat de devreme.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu.daca are 14 ani impliniti nu te mai scoate responsabil de nimic.mai ales daca si ea vrea. dar asa ca fapt divers mai las-o sa creasca. e cam mica si e pacat de ea, de voi. daca o iubesti respect-o daca nu... vezi ca mai sunt multe fete care vor acelasi lucru de la un baiat, fara minciuni si amagiri.

| sensualus a răspuns:

Si daca dupa ce i-o bagi, te fenteaza tipa, pe unde o mai scoti atuncihappy

| alexanonimu a răspuns:

S.o fu7i de.i sar capacelebig grin

| Belluuu a răspuns:

Frate eu iti zic sa nu te joci cu astea mici is prostute zice la una si la alta uite am facut sex cu pretenu meu si de la barfele astea afla parinti ei atunci ii grav planere+parnaia te asteapta happy

| maryus83 a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa faci nu intra la corupere de minori, a corupe inseamna a promite ceva pentru a obtine altceve care nu ai obtine daca nu ii promiteai.sexul cu o fata de 15 ani intra la "intretinere de relatii cu o minora" si daca parintii ei fac reclamatie nici nu e nevoie de prezenta ei la tribunal ci doar de dovada medicala ca ai facut-o cu ea si te asteapta vreo 7 ani la racoare.deci ori astepti mai 3 ani ori iti cauti alta

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaAndreea29 a răspuns:

Daca o iubesti, mai asteapta si u sa creasca...nu te desparti de ea numai pentru faptul ca nu puteti face sex! Nu se stie, in caz ca voi va certati rau si definitiv, se poate plange parintilor ca ai violat-o sau obligat-o sa faca asta!