| Galiutza a întrebat:

Salut TPU,daca el a dat drumu in mine si in timpul acesta am menstruatie, e posibil sa ramin insarcinata?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa exista nici o problema de genul asta, stai linistita

| AdelinaC a răspuns:

Da.Dupa cum stii ai 2 ovare.In fiecare luna doar unul ovuleaza(pe rand-o luna stangul, apoi dreptul), iar in timpul ciclului se rupe de pe uter doar ovulul respectiv, celalalt de la celalalt ovar nu.

| Azµre a răspuns (pentru AdelinaC):

Corect! Întotdeaună există riscul uneiu sarcini, fie menstruație, fie metoda calendarului sau alte metode băbești ce nu include prezervativul!

| crystynel23 a răspuns:

Menstruatia inseamna un proces prin care ovulul se rupe de peretul uterului si produce o hemoragie interna ( sangele )... deci nu, nu se poate

| laAAal a răspuns:

Da

| sebysebyca a răspuns:

Dar la ce a dat drumul, la gaste? sau te referi ca s-a scapat pe el?

| irrumator30 a răspuns:

Sanse ar fi... daca ovulul nu a iesit inca din uter sau nu a fost eliminat. Depinde de la caz la caz. Foloseste mai bine prezervativul si in timpul menstruatiei.

| Daniella_4731 a răspuns:

Gusta-l