| deepinside777 a întrebat:

, de cand m-am obisnuit din nou sa fiu un om singur. deoarece am trecut printr-o despartire in care am avut o relatie de 1 an jumate, simt asa o mare goliciune in inima deoarece ma simt singur si trist din acesta cauza. Mi-as dori asa mult sa am pe cineva langa mine sa ma iubeasca cu adevarat, dar din pacate doar de fete neserioase dau. Ma simt singur din cauza lucrurul prin care am trecut si ma panichez usor crezand ca daca no sa sa-mi gasesc niciodata jumatatea.? sad Aveti vreun sfat ce sa fac sa pot fi mai fericit, linistit sufleteste si putin mai pozitiv? Va multumesc pentru timpul acordat si fara raspunsuri idioate, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Maddutzakiss a răspuns:

Buna asa credeam si eu ca voi ramane singura pentru ca nu imi gaseam un baiat sa ma merite colegele mele faceau misto ca aveam 16 ani aproape 17 si nu aveam iubit dar imi spuneam mereu ca va veni si ziua in care voi gasi baiatul potrivit si acum sunt fericita am o relatie de 2 ani jumate cu iubitul meu si ne iubim enorm nu te da batut spera in continuare ca acolo undeva este si jumatatea ta nu iti mai fie frica ca vei da gres din nou cauta acea persoana daca stai toata ziua in casa si suferi si te izolezi normal ca nu gasesti pe nimeni incearca sa uiti iesi afara plimbate si fara sa iti dai seama acea persoana va aparea asta e sfatul meu nu fi negativist spera si lupta stiu ca poti sper ca te-am ajutat papa mult noroc

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crede în tine, un eșec în dragoste este o eperiență de viață și te ajută să vezi lucrurile mai bine, "să nu mai fi legat la ochi".
Este greu să găsești pe cineva pe placul tău, dar nu și imposibil!
Nu te izola.
Pa, pa.

| SunnyDay88 a răspuns:

Tu esti sursa problemelor si rezolvarilor tale.

decat sa iti plangi de mila ca esti singur, implica-te in proiecte ca sa faci ceva cu viata ta si facand ceva ai sa ajungi sa cunosti si oameni noi, altfel de oameni si... va veni si dragostea. trebuie sa arati doar ca stii sa-ti traiesti viata si singur, oricum singur te-ai nascut...

| hummmer a răspuns:

Răbdare,toţi avem jumătatea noastră undeva, acolo. Până atunci, trăeşte-ţi viaţa la maxim.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Nu esti singurul frate, si eu am patit-o dupa 3 ani jumate. E nasol dar trece, iar oceanu-i plin de peste!

| Gαηαmα a răspuns:

O sa-ti gasesti jumatatea! Oamenii ca tine isi vor gasi jumatateahappy te inteleg, si eu cred ca daca m-as despartii de prietenul meu nu stiu ce as face.dar mai bine nu ma gandesc. Poate daca ti -ai gasi un prieten mai bun asa sa mai iti petreci timpul. oameni care iti plac ar fi bine ca daca stai asa singur..gaseste-ti o ocupatie.Fi sigur ca o sa vina si vremea in care o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca si sa te merite.

| bebeusha123 a răspuns:

Orice ''sut in fund'' e un pas inainte,nu dramatiza acelasi lucru l-am patit si eu acum un an si ceva,si-a batut joc de mine, m-a umilit, eu am cedat am luat pastille sa ma omor am ajuns de urgenta la spital, aceastra ''trauma'' ma schimbat, acum sunt cu cineva de un an si ne iubim enorm...trebuie sa ai rabdare,acolo undeva D-zeu are si pentru tine ceva,din cate ai scris mai sus esti o persoana sufletista,incearca sa nu te mai oferi asa pe tava la toate persoanele, arata-le care putin din personalitatea si caracteru tau si asa o sa le ti mai mult langa tine, daca te descopera din prima se va plictisii usor si vor cauta ceva nou, sper ca te-am ajutat, te pup si nu inceta sa lupti!