| Nutzuu a întrebat:

Ieri am cunoscut o fată drăguță, e mai mică decât mine cu un an sau doi! Parcă îmi place de ea, adică îmi place! Aseară i-am cerut numărul de telefon, dar a zis că mi-l dă la școală că nu are telefonul la ea! Astăzi treceam cu bicicleta și nu am observat-o și ma salutat! Am mai vorbit puțin, iar după s-a dus în parc! Eu stăteam cu încă un băiat în parcarea de lângă parc cu bicicletele! Și. mă uitam la ea, și ea se uita la mine, dar dacă nu observa că mă uit la ea se uita, dacă mă vedea că și eu mă uit întorcea capul big grin! M-am uitat mult la ea! E frumoasă și îmi place! Oare o să-mi dea numărul de telefon? Mă place? Ce să fac? happy
Mulțumesc dau funda!

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte draguta povestea ta!
happy
Eu cred ca vei primi numarul de telefon dorit,pentru ca fata statea si se uita la tine sa te "studieze",sa vada cat ii placi si tu ei.
Pentru ca daca nu-i placeai,nici nu s-ar fi intors,plus ca-ti refuza din start cerinta cu telefonul!
Din punctul ei de vedere esti mai mare si,vai,cum sa ai tu ochi pentru o fata mai mica,la varstele astea conteaza enorm si cam asa gandeste lumea...
Nu te lasa intimidat,circula mult sa te vada mereu,salut-o zambind,vorbeste-i,spune-i orice, imprieteneste-te cu ea, fa-o sa rada si totul va fi bine, ai sa vezi!
Nu fii timid, in nici un caz timid!
Bafta!
happy

| Nutzuu explică (pentru greece12):

Nu sunt timid, eram în parc cu niște băieți, ei eu plecat și eu am rămas cu ea și încă o fată și m-a întrebat „ ești singur?" Și i-am zis că da, nu vrei să... și m-am oprit aici. Ea a început să râdă, iar după am plecat!winking big grin

| greece12 a răspuns (pentru Nutzuu):

Da,nu esti timid, continua exact in acelasi fel, e bine!

| AdyAdeluş a răspuns:

Bună!
Părerea mea e că ar trebui să îți iei tu frumos inima în dinți, te duci la ea si îi zici să îți dea numărul de telefon. Și Vă mai luați cu ce vă luați și îi zici ca o placi și vezi Cum reacționează. Poate va zice ca și ea te place. Cine știe? Dacă nu încerci în vei ști niciodată.
Sper ca te-am ajutat. Baftă!

| Nutzuu explică (pentru AdyAdeluş):

I-am cerut eu numărul de telefon, dar mi-a zis că nu îl știe și că nu are telefonul la ea!

| AdyAdeluş a răspuns (pentru Nutzuu):

Pai când va mai întâlniți încearcă sa vb mai mult cu ea și pana la urma sa îi zici ca o consideri drăguță și chestii de Astea. Ca e frumoasa, amuzanta sau ma rog, Cum e ea. Și îi zici ca ti-a atras foarte mult atenția și ca ai vrea ca ea sa fie fata care îți va face fiecare zi mai minunata ddecât este atunci când o privești. Și o întrebi ddacă vrea sa fie prietena ta. Eu zic ca e mișto așa.winking

| sweetangels a răspuns:

Inceputul pare promitator asa ca bate fierul cat e cald (stii cum se spune).

| OMFGConrad a răspuns:

Parcă îţi place dea ea sau îţi place dea adevăratelea?

Ce să faci...mergi înainte, apropo dacă întoarce capul când te vede e semn bun.

| ByCats a răspuns:

Te place! incearca sa discuti cu ea, probabil iti va da numarul de telefon. Incearca sa nu pari disperat, fi calm. Arata-i ca o placi, altfel risti sa o pierzi.

| YessWey a răspuns:

Sa o inviti la intalnire si daca se simte bine inseamna cavrea sa fiti impreuna.
Succes!